Tartu Ülikooli tudengid olid teadustööde konkursil edukad

Kokku pärjati esimese koha ning stipendiumiga 5 ning teise kohaga 11 üliõpilast erinevatest Eesti ülikoolidest. Konkursile saadeti ühtekokku 43 teadustööd.

Konkursi hindamiskomisjonile lisaks olid hindamisel kaasatud ka Jaan Ross, Peeter Tulviste, Mart Ustav ning Haldur Õim.

Eesti Teaduste Akadeemia korraldatud üliõpilaste teadustööde konkursil said osaleda Eesti ülikoolide üliõpilased ja eesti päritoluga üliõpilased välismaa ülikoolides, kes töö esitamise ajal jätkasid või parasjagu lõpetasid oma õpinguid diplomi-, bakalaureuse- või magistriõppe astmes.

Konkursil võitnud Tartu Ülikooli üliõpilaste teadustööd:
  • Margus Niitsoo
    "Kollisioonivabadel räsifunktsioonidel põhinevate piiranguteta ajatempliskeemide võimalikkusest"
  • Mart Roosimaa
    "Energeetilises metabolismis osalevate geenide ekspressioon müokardis ja HL-1 rakuliinis"
  • Kadi Jairus
    "Samblike seisundi võrdlus metsa- ja säilikpuudel"
  • Kristi Jõesta
    "Artefakt, enesemääratlus, sootsium: riietuse semiootiline analüüs Kihnu kördi näitel"
  • Kaia Läänemets
    "Ärinime olemus ja ettevõtja ainuõigus ärinimele"
  • Riin Rebane