TARTU ÜLIKOOLI TUDENGID OSALEVAD ROBOTIVÕISTLUSEL "ROBOTEX"

Juba viiendat korda toimuval võistlusel tuleb seekord ehitada robot, mis suudab iseseisvalt liikuda kolmekorruselisel võistlusväljakul ja päästa 10 minuti jooksul viimaselt korruselt mängukaru. Suurima punktisumma kogunud robot võidab võistluse.
Päeva juhib Peeter Marvet ning peakohtunik on Maarja Kruusmaa Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudist.

Võistlejate juhendaja Alvo Aabloo Tartu Ülikoolist selgitab võistluse tagamaid järgmiselt: "Robotexi eesmärk on mehhatroonika ja robootika võimaluste tutvustamine avalikkuse, eriti tudengite ja koolinoorte hulgas, samuti ülikooli ettevõtlus- ja teaduspartnerite seas. Samas on erinevalt varasemast "Robotex 2005" aluseks rahvusvahelise võistluse Robocup Junior Rescue ülesanne. Mitmetasemeliseks muudetud ülesanne on jõukohane keskkooliõpilastele, kuid samas ei ole maksimaalsete punktide saamine lihtne ka kogenud robotiehitajatele".
Alvo Aabloo sõnul on käesoleval aastal oodata võistlustulle ligi 15 võistkonda, kuid tulevikus loodavad korraldajad osalemas näha veelgi uusi võistkondi nii gümnaasiumidest, ettevõtetest kui ka välisriikide ülikoolidest.

Esimene Robotex leidis aset aastal 2001, kus omavahel võistlesid Tartu Ülikool ja TTÜ. 2003. aastal laienes võistlejate ring ka piiri taha, lisaks TTÜ, TÜ ja IT Kolledžile asus võistlustulle ka Põhjamaade suurima – Rootsi Kuningliku Tehnikaülikooli võistkond.
Võistlust toetavad Tallinna Tehnikaülikool ja TTÜ Spinno projekt, Tartu Ülikool, A.le Coq AS ning AS Tevalo. Kõik huvilised on teretulnud ning üritus on kõigile tasuta.

Robotex 2005 ajakava:
13.00 - ürituse avasõnad, stardijärjestuse loosimine
13.10 - võistluse ülesande ja reeglite tutvustus: Mart Tamre, TTÜ
13.30 - algab võistlus
17.00 - võitjate autasustamine, ühistordi söömine

Võistluseeskirjadega saab tutvuda aadressil www.robotex.eening üritust saab video vahendusel ka reaalajas jälgida aadressilt http://video.ttu.ee

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht