Tartu ülikooli tudengid pälvisid Rotalia Foundationi (USA) stipendiumi

Reedel, 6. septembril algusega kell 17 antakse Tartus, korp! Rotalia majas Eesti avalik-õiguslike ülikoolide tudengitele üle 50 Rotalia Foundationi stipendiumit kokku 100 000 euro väärtuses. Rahalise tunnustuse pälvivad ka 23 Tartu ülikooli üliõpilast.

Fondi stipendiumide komitee sekretäri Sirje Margi sõnul on Eesti haridusjuhid korduvalt rõhutanud heal järjel inimeste rahapanuse osatähtsust tudengite toetamisel stipendiumidega: „Esimesena sellel õppeaastal jagab eraannetustel põhinev Rotalia Foundation Tartu ülikooli 23 tudengile 2000 euro suuruse stipendiumi.“

Erandina on rahastatud igal aastal kahe omanimelise stipendiumiga Bruno ja Helge Laan Tallinna Nõmme gümnaasiumi lõpetanud abituriente, kelle valik edasiõppimiseks on üks Eesti avalik-õiguslikest ülikoolidest. „Tartu ülikooli stipendiaatide nimekirja lisanduvad veel kaks sel aastal Tallinna Nõmme gümnaasiumi lõpetanut – Laura Liisa Mölder õigusteaduskonna ning Pille-Riin Parts sotsiaal- ja haridusteaduskonna üliõpilastena. Nii et ka nemad on nüüd nende 23 stipendiaadi hulgas.“ Stipendiaatide koondnimekirjaga saab lähemalt tutvuda siin.

„Palju õnne stipendiaatidele ja tänud nende juhendajatele ning soovitajatele! Eeskätt on see aga märkimist vääriv tunnustus ka Tartu ülikoolile tervikuna. On tänuväärne, kui fondi tegevust ka kõrgkoolid ja asjaosalised ise aeg-ajalt teadvustaksid ning hindaksid eraannetajate mõistvust, lahkust ning pingutusi Eesti üliõpilaste heaks,“ tõdes Mark.

Rotalia Foundationi, asukohaga Seattle, USA, stipendiumid on suunatud Eesti avalik-õiguslike ülikoolide päevase õppevormi 2. aasta bakalaureuse- või 1. aasta magistriastme üliõpilastele. Eesti üliõpilastele on toetusi jagatud alates 1988. aastast. Fondi alg- ja põhikapitaliks on olnud Tartu ülikooli ja korp! Rotalia vilistlase Gerhard Treubergi pärandus. Sellest ajast on lisandunud fondi juurde mitmeid annetajaid, kes on rahastanud nimelisi stipendiume.

Rohkem infot Rotalia Foundationi kohta leiad korp! Rotalia kodulehelt.

Lisainfo: Sirje Mark, Rotalia Foundation stipendiumide komitee sekretär, tel 507 3729, sirje.mark@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja