Tartu Ülikooli tudengid võitsid enamiku auhindu 2007. aasta riiklikul teadustööde konkursil

Bio- ja keskkonna teaduste valdkonnas pälvis rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes Mihkel Oviir I preemia ja Anu Lepik diplomi. Magistriõppe üliõpilaste astmes pälvis I preemia Mai Kukumägi, II preemia Olga ´ilina ning diplomid Annely Lorents, Marko Lõoke ja Liis Marmor, doktoriõppe üliõpilaste astmes I preemia Leho Tedersoo, II preemia Aveliina Helm ning diplomi Kersti Lilleväli.

Ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonna esimeses astmes läks I preemia Sander Heinsalule, II preemia Peep Jalakale, III preemia Øyvind Rangøyle ning diplom Kristi Grünbergile. Magistriõppe astmes sai II preemia Maarja Torga ning diplomi Peeter Espak ja Anna-Liisa Jõgi, doktoriõppe astmes I preemia Tarmo Strenze, II preemia Eda Kalmre ning diplomi Kaarina Rein, Merle Taimalu, Rebekka Vedina.

Terviseuuringute valdkonnas läks rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes I preemia Marina Panarinale, II preemia Ingridh Oksale, III preemia Kalev Nõupuule, Denis Uksovile, Piret Männikule, Ragnar-Toomas Kiburile, diplomid Liisi Leisile ja Priidu Linntamile, Mart Roosimaale ning Inna Tsõmbalovale. Magistriõppe üliõpilaste astmes pälvis I preemia Kristi Ehrlich, II preemia Ene Palo, III preemia Ott Scheler, diplomid Helen Alavere, Peeter Juhanson, Ülle Sildever. Doktoriõppe üliõpilaste astmes sai I preemia Priit Kampus, II preemia Jaak Kals, III preemia Meelis Kadaja ning diplomid Kadri Haller, Rael Laugesaar ja Alar Toom.

Loodusteaduste ja tehnika valdkonnas pälvisid rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes I preemia Margus Niitsoo, II preemia Tiit Sepp, III preemia Sven-Erik Enno ning diplomid Jekaterina Kap¨ai, Heisi Kurig. Magistriõppe üliõpilaste astmes sai I preemia Heli Valtna, II preemia Vladimir Stepanov, III preemia anti välja kaks korda, Dan Bogdanovile ja Aleksei Mahhovile. Diplom Marje Johanson, Martin Järvekülg. Doktoriõppe üliõpilaste astmes pälvis III preemia Indrek Jõgi.
Lisaks anti välja tänukirjad edukate teadustööde juhendajatele. Rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste tööde juhendamise eest said tänukirjad Madli Linder ja Kalle Lemm, Ott-Siim Toomet, Pire Teras, Kaupo Teesalu, Sulev Ingerpuu, Kalle Kaarli. Magistriõppe astmes Robert Szava-Kovats, Ursel Soomets ja Mihkel Zilmer, Kaido Reivelt ja Peeter Saari ning doktoriõppe astmes Urmas Kõljalg, Henn Käärik, Mihkel Zilmer ja Rein Teesalu.

Täpsemalt saab lugeda ministri käskkirjast.

Ivika Rande
teabetalituse infospetsialist