Tartu Ülikooli tuleviku teemaline esseevõistlus

Kõiki Tartu Ülikooli tudengeid, õppejõude, töötajaid ja vilistlasi kutsutakse mõtlema alma mater´i oleviku ja tuleviku peale näiteks järgmistel teemadel:

Tartu Ülikool täna ja kümne aasta pärast töö- ja õpikeskkonnana, ülikooli ees seisvad valikud, kes ja mis keeles siin kümne aasta pärast õpivad ja õpetavad, TÜst saadav haridus, TÜ positsioon Eesti, Euroopa ja globaalses kõrghariduses, akadeemilise pere kokkukuuluvustunne, tasuta või tasuline õpe jne, jne.

´ürii annab välja kolm põhiauhinda: I koht 3000, II koht 2000 ja III koht 1000 krooni. Samuti antakse välja eriauhindu. ´üriil on õigus auhindu ümber jagada. Võistluse töödest tehakse kokkuvõte UTs. Parimad esseed pannakse UT veebi ja võidutööd avaldatakse lehes.

Hindamisel arvestatakse mõtteselgust ja haaravat esitust. ´ürii esimees on TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop.

Essee maht on 2–3 lk, ühese reavahega (kuni 9000 tähemärki koos tühikutega), eesti või inglise keeles. Tööd tuleks saata aadressile ajaleht@ut.ee või "Esseekonkurss", UT toimetus, Ülikooli 18, Tartu 50090. Kirjale lisada oma andmed (nimi, õppeasutus või töökoht, telefon ja e-posti aadress). Esseede esitamise tähtaeg on 31. oktoober. Auhinnad antakse kätte emakeelse ülikooli aastapäeva ürituste ajal.

Lisainfo: UT peatoimetaja Varje Sootak, tel 737 5680, ajaleht@ut.ee

Anneli Maaring