Tartu ülikooli üliõpilased tunnustasid parimaid õppejõude

Tartu ülikooli tudengite tagasiside 2012/2013. õppeaasta õppejõududele selgitas välja eelmise õppeaasta parimad õppejõud neljas valdkonnas. Aasta õppejõu tiitlid anti üle 16. detsembril kell 16.00 korporatsioon Rotalia majas (Tähe 3) toimuval tänuüritusel.

Tartu ülikooli 2012/2013. õppeaasta parimateks õppejõududeks tunnistati humaniora valdkonnas filosoofiateaduskonna inglise keele õpetaja Krõõt Kaljusto-Munck, medicina valdkonnas arstiteaduskonna psühhiaatria vanemassistent Innar Tõru, realia et naturalia valdkonnas loodus- ja tehnoloogiateaduskonna zooloogia professor Toomas Tammaru ning socialia valdkonnas sotsiaal- ja haridusteaduskonna inglise keele didaktika lektor Kristel Ruutmets.

Aasta õppejõu auhinna statuudi kohaselt selgitati välja ka iga teaduskonna ja kolledži kolm paremat õppejõudu, kellega saab tutvuda ülikooli kodulehel.

Bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilane peab semestris andma tagasisidet vähemalt neljale õppeainele. „Eelmisel õppeaastal oli 43% õpetamise ja õppeainete tagasiside küsimustiku ankeetidele lisatud vähemalt üks kommentaar valikvastustega küsimuse juurde,“ rõõmustas TÜ õppekvaliteedi peaspetsialist Julia Polikarpus, sest sisulised kommentaarid on abiks õppejõududele õppeainete paremaks läbiviimiseks. Üliõpilaste antud tagasisidet käsitletakse väga praktiliselt: „Iga semestri tagasiside tulemusi arutatakse teaduskonna või kolledži nõukogus ning arutelu käigus antakse hinnang ja koostatakse tegevuskava tagasisidest ilmnenud puuduste kõrvaldamiseks. Ka positiivsel tagasisidel on väga praktiline väärtus – väga hea tagasiside saanud õppeainete õppejõud viivad läbi koolitusi kolleegidele ning levitavad head praktikat.“

Aasta õppejõu auhinnad andis üle TÜ üliõpilaskonna esimees Kaspar Kruup 16. detsembril korporatsioon Rotalia majas (Tähe 3) toimuval tänuüritusel „Ülikoolilt üliõpilasele, üliõpilaselt ülikoolile 2013“.

Aasta õppejõud said endale mälestuseks erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi, mille autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinna märgile lisatakse rahaline preemia Tartu ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses.

Aasta õppejõu auhind antakse eelnenud õppeaastal Tartu ülikoolis töölepingu alusel õppetööd läbi viinud isikule humaniora, socialia, realia et naturalia ja medicina õppevaldkonnas. Igas õppevaldkonnas tunnustatakse üht õppejõudu, kes on möödunud õppeaastal õpetamise ja õppeainete tagasisideküsitluse kohaselt saanud üliõpilastelt kõige kõrgemaid hinnanguid ja kelle kohta on õppeaasta jooksul täidetud vähemalt 50 ankeeti.

Lisainfo: Julia Polikarpus, TÜ õppekvaliteedi peaspetsialist, tel: 737 5158, e-post: julia.polikarpus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja