Tartu ülikooli üliõpilaskonna uus juhatus võtab kursi ühiskondlikele muutustele

Tartu ülikooli üliõpilaskond valis möödunud nädalal uue juhatuse, kes sai esmakordselt tudengite esindamiseks ühe aasta asemel kaheaastase mandaadi. Üliõpilasesindus soovib juhatuse pikenenud ametiajaga suurendada oma tegevuse järjepidevust.

Äsja ametisse astunud juhatuse esimehe Martin Noorkõivu sõnul soovib ta esindusega killustunud Tartu tudengkonna kahe aastal jooksul uuesti kokku tuua, et seista üliõpilastena ühiselt mitte ainult enda igapäevaste huvide kaitsmise eest, vaid võtta vastutust kogu ülikooli ja laiemalt Eesti ühiskonna arengu nimel.

Esimeheks valitud Martin A. Noorkõiv on varem olnud sihtasutuse Domus Dorpatensis juht, TEDx Tartu konverentside algataja, rahvakogu ettevalmistaja ning Eesti kodanikuühiskonna nädala peakorraldaja. Noorkõiv õpib Tartu ülikoolis majandusteadust ja on üliõpilasesinduse juhatuses tegutsenud juba aasta.

Haridusvaldkonna aseesimees on õigusteaduskonna tudeng Liina Hirv, kes on varasemalt juhtinud Eesti õpilasesinduste liitu. Üliõpilaselu valdkonda hakkab juhtima Mirell Prosa, kes õpib samuti õigusteadust ja on kuulunud Tartu ülikooli turundusklubi ja rahvusvahelise tudengiorganisatsiooni AIESEC Tartu juhatusse.

Rohkem infot Tartu ülikooli üliõpilasesinduse kohta leiab nende kodulehelt.

Lisainfo: Martin Noorkõiv, Tartu ülikooli üliõpilasesinduse esimees, tel: 58140314, e-post: noorkoiv.martin@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja