TARTU ÜLIKOOLI UUS VABADE KUNSTIDE PROFESSOR ON MATI UNT

Eesti Muusikaakadeemia kõrgema lavakunstikooli professor Mati Unt alustab Tartu Ülikoolis tööd loengusarjaga "Siin ja praegu", kus käsitletakse teatriantropoloogiat ja osalt ka kultuuriantropoloogiat.
Viimase puhul tulevad esile järgmised põhimõisted: mäng ja mänguteooriad, maailm kui teater, rituaal (eriti Victor Turneri kaudu), näitlemine, elu kui mäng, elu kui rituaal, performatiivsus, elu kui peformanss, representatsioon e taasesitus, kordus, siinolek e presents ning ajavaimu presentne väljendumine teatris, poliitikas ja eraelus.

Tartu Ülikooli kirjanduse ja rahvaluule osakonna juhataja Luule Epneri hinnangul on Mati Unt mitmekülgne looja: kirjanik, lavastaja ja esseist. Tema loengusari käsitleb küllalt avaraid kultuuriteoreetilisi teemasid ning võiks tänu sellele pakkuda huvi kõigile humanitaarsete huvidega üliõpilastele.

Mati Undil on loengute raames plaan näidata ka videosid oma lavastustest, eriti Tallinna omadest, et illustreerida oma seisukohti. Loengud hakkavad toimuma esmaspäeviti.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht