Tartu ülikooli väisab NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülem

25. märtsil külastab Baltimaade visiidi raames Tartu ülikooli NATO Brunssumi ühendväejuhatuse ülem, kindral Hans-Lothar Domröse. Tartu ülikoolis kohtub Domröse rektor professor Volli Kalmuga ning peab riigiteaduste instituudi Balti õpingute keskuses Lossi 36-214 kell 14-15 avaliku loengu „NATO’s Core Tasks from a Military Operational Perspective”.

Kindral Hans-Lothar Domröse Baltimaade visiit kestab 24.-28. märtsini. Eesti visiidil kohtub ta 24. märtsil Tallinnas kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terrasega ning rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juhi Matthew Bryzaga. Tallinnas külastab ta ka Eesti küberkaitsekeskust.

25. märtsil suundub kindral Tartusse. Kohtumisel TÜ rektor professor Volli Kalmuga tutvustab Kalm kindralile ülikooli ning vesteldakse ülikooli rolli üle ühiskonnas ja kaitseteemadel.

Kõik üliõpilased ja huvilised on 25. märtsil algusega kell 14 oodatud kindral Domröse avalikule loengule „NATO’s Core Tasks from a Military Operational Perspective“, kus ta räägib kollektiivsest julgeolekust, julgeolekukoostööst ja kriisijuhtimisest kui NATO ühtedest peamistest tegevusülesannetest. Enne loengut tervitab kindralit TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaan professor Jaanus Harro.

Tartus külastab kindral Domröse veel Balti kaitsekolledžit.

Kindral on ka varem ülikoole külastanud ja õppeasutustes avalikke loenguid pidanud. 2014. aasta kevadel külastab ta ka Helsingi ülikooli.

Hollandis Brunssumis asuv väejuhatus on üks kolmest NATO operatiivtasandi juhtimisorganist. Lisaks koordineerib väejuhatus Balti õhuturbe missiooni ning vastutab kollektiivkaitse eest.

Rohkem infot kindral Hans-Lothar Domröse kohta saab lugeda NATO kodulehelt.

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ välisprotokolli juht, tel: 737 5615, e-post: sirje.uprus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja