Tartu Ülikooli võeti varasemaga võrreldes vastu pea poole rohkem välismagistrante

Tartu Ülikool võttis rahvusvahelistele magistriõppekavadele vastu 129 välisüliõpilast, mis on pea poolesaja võrra enam kui eelmisel aastal, kui vastu võeti 77 välistudengit. Kokku laekus tänavu 198 nõuetele vastavat avaldust.

Rahvusvahelistele magistriõppekavadele laekus 198 nõuetele vastavat avaldust kogu maailmast. Enim avaldusi tehti Ameerika Ühendriikidest, Türgist, Lätist ja Pakistanist. Suurim huvi oli Tallinna Tehnikaülikooliga koostöös loodud tarkvaratehnika ühisõppekava, kuhu esitati 81 avaldust ning võeti vastu 33 välisüliõpilast.

"Huvi rahvusvaheliste õppekavade vastu on kasvanud ja siin on kindlasti oma osa sellel, et Tartu Ülikooli tuntus rahvusvahelise ülikoolina on suurenemas," ütles Tartu Ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing.

Algaval õppeaastal on Tartu Ülikoolis võimalik õppida seitsmel rahvusvahelisel ingliskeelsel magistriõppekaval: semiootika, rakenduslik mõõteteadus, tarkvaratehnika, Balti õpingud, Euroopa Liidu–Vene uuringud, heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine ning finants- ja kindlustusmatemaatika. Kahele rahvusvahelise magistritaseme ühisõppekavale – küberkaitse ning materjalid ja protsessid jätkusuutlikus energeetikas – korraldab vastuvõtu õppekavasid koordineeriv Tallinna Tehnikaülikool.

Bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe õppekavadele sisseastumiseks laekus välisüliõpilaskandidaatidelt avaldusi kokku 760, neist 341 vastasid nõuetele.

Kokku on Tartu Ülikooli välisüliõpilaste elektroonses vastuvõtusüsteemi kauduesitatud rohkem kui 1600 sooviavaldust Tartu Ülikooli õppima asumiseks.

Rohkem infot Tartu Ülikooli rahvusvahelistest õppekavadekohta /en/studies/degrees-in-english

Lisainfo:
Ülle Tensing, Tartu Ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel 737 5150, e-post ulle.tensing@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja