Tartu Ülikoolil koostööleping Hiina tippülikooliga

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41060","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]17. aprillil 2009 jõustus Tartu Ülikooli rektor Alar Karise ja Tsinghua Ülikooli asepresident Xie Weihe allkirjastatud koostööleping kahe ülikooli vahel. Vastavalt lepingule võimaldavad partnerid aastas kolmel üliõpilasel õppida partnerülikoolis.

Lepingu sõlmimine Tsinghua Ülikooliga on oluliseks sammuks TÜ ja Aasia koostöö suunal. Läbirääkimisi koostöölepingu sõlmimiseks alustati juba 2007. aasta augustis, mil TÜ endine teadusprorektor, geneetikaprofessor ja teaduspargi nõukogu esimees Ain Heinaru külastas Tsinghuad Tartu Teaduspargi delegatsiooni koosseisus. Ametlikul kohtumisel ülikooli asepresidendi Kang Kejuniga andis Heinaru Kejunile üle koostööleppe projekti.

Tartu Teaduspargi aktiivne koostöö Tsinghua Ülikooli tehnoloogiasiirde keskusega on kestnud üle kolme aasta.

Pekingis asuv Tsinghua Ülikool on Hiina parimaid ülikoole. 1911. aastal USA ülikoolidesse siirduvate üliõpilaskandidaatide ettevalmistamiseks asutatud kõrgematest kursustest on Tsinghua kiiresti arenenud tugevaks ja kõiki valdkondi katvaks teadusülikooliks. Eriti muljetavaldava hoo sai Tsinghua Ülikooli areng 1970. aastate lõpus, mil Hiina end Läänemaailmale avama hakkas. Ülikoolis on 14 teaduskonda, kus õpib kokku üle 25 000 üliõpilase. Tsinghuas töötab rohkem õppejõude kui üheski teises Hiina ülikoolis – 2789, neist 1142 on professorid.

Tartu Ülikoolil on kehtiv koostööleping 48 ülikooliga 19 riigist. Hong Kongi Baptistliku Ülikooli näol on TÜ-l Hiinas juba varasemast üks partnerülikool; Tsinghua on esimeseks TÜ partneriks Mandri-Hiinas.

Lisainfo: Virve-Anneli Vihman, välissuhete osakonna juhataja, tel 737 6191, virve.vihman@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja