Tartu ülikoolil valmis erikujundusega vilistlasmärk

Rinnamärk, mille saavad 21. mail kõik vilistlaskokkutulekul osalejad, on inspireeritud endise Tartu ülikooli üliõpilase ja Eesti ühe tuntuima abstraktsionisti Endel Kõksi litograafiast „Möödaläinud ajad“ (1972). Samast motiivist lähtub kogu vilistlaskokkutuleku sümboolika.

Kõksi teos põhineb tema maailma ja elutee rännakute motiividel. Vilistlasmärk on kantud ideest, et Tartu ülikooli vilistlane muudab maailma. “Kuigi Kõks pages kodumaalt sõja eest, jätkas ta intellektuaalse kunstnikuna siiski järjepidevalt Eesti kultuuri arengusse panustamist. Tartu ülikooli vilistlane on edukas, intelligentne ja laia silmaringiga inimene ning soovime, et vilistlaskond hoiaks kokku olenemata taustast, kultuurist, erialast või põlvkonnast. Ootame kõiki vilistlasi järgmisel laupäeval Tartusse möödaläinud aegu meenutama,” rääkis Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak.

Messingist valmistatud ja pronksiga kaetud vilistlasmärgi saavad mälestuseks kõik 21. mail toimuva vilistlaskokkutulekul “Möödaläinud ajad” osalejad. Hiljem on võimalik kõigil vilistlastel märki soetada Tartu ülikooli meenepoest.

Tartu ülikooli läbi aegade suurim vilistlaskokkutuleku raames on võimalik külastada legendaarsete õppejõudude loenguid, käia oma kunagises ühiselamus, meenutada ülikooliaegu fotonäitusel, osaleda ülikooli ees toimuval ühislaulmisel, teha sporti ja nautida mõnd paljudest eri paigus toimuvatest kontsertidest. Lisainfot sündmuse kohta leiab aadressil utalumni.net/kokkutulek.

Virge Tamme