Tartu Ülikoolile rajatakse Eesti suurim erigaaside varustussüsteem

Linde Groupi kuuluv Linde Gases ehitab tsentraalse gaasivarustussüsteemi Tartu Ülikooli valmiva keemiahoone laborite varustamiseks puhaste gaasidega. Suve alguseks valmiv erigaaside varustussüsteem aitab Tartu Ülikoolil saavutada tipptaset materjaliteaduses, energia muundamise tehnoloogiates ning bio- ja keskkonnakeemias. Töid teostab Linde Gruppi kuuluv Eesti AGA.

Süsteem, mis koosneb ca nelja kilomeetri pikkusest roostevabast terasest torustikust, on mõeldud laborite varustamiseks puhaste gaasidega nagu argoon, lämmastik, heelium jt. Roostevabast terasest torustikku kasutatakse just kõrgete kvaliteedi- ja puhtusenõuete tõttu. Süsteemi kuuluvad ka mitu Linde HiQ® hooldusvaba vesinikugeneraatorit, mis võimaldavad Tartu Ülikooli laboratooriumitel ohutult kohapeal toota vajaminevat vesinikku.

"See paigaldus on Linde jaoks oluline mitte ainult Eesti, vaid ka terve Baltikumi mõõtmes," ütles Linde erigaasivaldkonna juht Stephen Harrison. "Tartu Ülikool on uutesse laboritesse investeerinud märkimisväärselt ja ülikooli otsus valida meid seda projekti teostama on kinnituseks, et pakume parimat erigaasitehnoloogiat ning et ka meie pakutav tehniline lahendus ja tehnoloogiline võimekus on tipptasemel."

"Lisaks tehnoloogilisele potentsiaalile nägime Lindes usaldusväärset, paindlikku ja ideedele avatud partnerit, kes oli valmis tegema koostööd, et jõuda täpselt õigete tulemuseni," ütles ülikoolipoolne projekti koordinaator, vanemteadur Ivari Kaljurand.

HiQ®
Linde HiQ® programm sisaldab erigaase, erigaasisegusid, nende jaoks projekteeritud varustust ja gaasijaotussüsteeme ning pakub mitmeid erigaasidega seotud teenuseid ja lahendusi paljudele tööstusharudele. Linde pakub HiQ® märgi all kõrgeimat võimalikku kvaliteeti ja pidevat varustamist erigaaside, erigaasiseadmete ja nendega seotud teenustega üle kogu maailma.

Lisainfo: http://hiq.linde-gas.com

Linde
Linde Groupi kuuluv Linde Gases Division on ülemaailmne liider tööstus- ja meditsiinigaaside turul, pakkudes pea kõigile tööstusvaldkondadele ka erigaase ja kemikaale. Ettevõte aitab lisada klientide äritegevusele väärtust, pakkudes kaasaegseid tehnoloogiaid, oskusteavet, teenuseid ja seadmeid.
Linde Group on maailma juhtiv gaasi- ja inseneriteadusettevõte, andes rohkem kui sajas riigis tööd 52 000 inimesele. Ettevõtte 2008. aasta müügikäive oli 12,7 miljardit eurot. Linde Groupi strateegiliseks eesmärgiks on jätkusuutlik kasv, ettevõte keskendub rahvusvahelisele laienemisele, pakkudes innovaatilisi tooteid ja teenuseid.
Linde suhtub vastutustundlikult oma aktsionäridesse, äripartneritesse, töötajatesse, ühiskonda ja keskkonda kõigis ettevõtte tegevusvaldkondades ja –piirkondades üle maailma. Linde tehnoloogiad ja tooted aitavad ühendada kliendi väärtusi jätkusuutliku arenguga.

Lisainfo: Linde Groupi kodulehekülg www.linde.com

Kontakt: Elen Mitt, Eesti AGA kommunikatsioonijuht, tel 5120375, e-post: elen.mitt@ee.aga.com

Karin Volmer
pressiesindaja