Tartu ülikoolis alustab õpinguid rekordarv välistudengeid

Tartu ülikoolis on õppeaastat alustanud 34% võrra enam välisüliõpilasi kui mullu – kokku 200 välisüliõpilast. Kõige rohkem välisüliõpilasi on jõudnud Tartu ülikooli Soomest, Venemaalt, Ukrainast ja Indiast.

Võrreldes eelmise aastaga suurenes Tartu ülikooli vastuvõetud välisüliõpilaste arv peaaegu kahekordselt 2013. aasta 188lt 2014. aasta 349-le. „Suurenemise taga võib näha mitmeid põhjuseid, millest kahe ingliskeelse õppekava lisandumine ja intensiivsem turundustegevus on ehk kõige kõnekamad,“ rääkis rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing.

Samas tõdes Tensing, et rahvusvahelise vastuvõtu puhul on loobujate osakaal suhteliselt suur: „Seda enam teeb head meelt, et õppima asus 34% enam välisüliõpilasi kui eelmisel aastal.“

Õpinguid alustanud välisüliõpilased pärinevad 46-st riigist, sh 31% on Euroopa Liidu liikmesriikidest. Võrreldes eelmise aastaga enim esindatud riikide osas muudatusi ei ole. Kõige rohkem on välisüliõpilasi jõudnud Tartusse Soomest, Venemaalt, Ukrainast ja Indiast. „Need on riigid, kus Tartu ülikool on pikaajaliselt ja teadlikult kõrgharidust tutvustanud. Mul on hea meel, et tehtud töö tulemust peegeldavad ka sealt Tartusse jõudvad tudengid,“ lisas TÜ rahvusvahelise turunduse peaspetsialist Eveli Soo.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik tõi välja, et nimetatud riikideski on väga kõrgelt hinnatud ülikoole, mis on Tartu ülikooli kõrval esindatud ka 2014. aasta QS World University Rankings maailma ülikoolide pingereas. „Välisüliõpilaste valik kinnitab, et Tartu ülikool on oma mainelt ja hariduse kvaliteedilt kõrgelt tunnustatud teiste tuntud maailma ülikoolide hulgas. See on teadmine, mis välisüliõpilasi Tartusse kutsub.“

Euroopa-Liidu – Venemaa uuringute magistriõppekaval õppiv Brigita Leedust lisas, et teda mõjutas Tartu ülikooli õppima tulema ennekõike teadmine, et Tartu ülikoolis kui Põhja-Euroopa ühes vanimas ülikoolis on kõrged õpetamisstandardid ja suurepärane akadeemiline keskkond, mis soodustab õppimist. „Enne Tartu ülikoolis õppima asumist olin varasemalt mitmel korral Tartus käinud. Iga kord olin ma vaimustuses, kui elavat ja ainulaadset tudengivaimu see linn omab.”

Lisaks välisüliõpilastele on kasvanud ka väliskülalisüliõpilaste (21%) arv. Varasematel aastatel on sügisel alustanud väliskülalisüliõpilaste arv jäänud alla 250, kuid alanud õppeaastal on see ligikaudu 270.

Lisainfo: Ülle Tensing, Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel: 737 5150, e-post: ulle.tensing@ut.ee;
Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 51 53 853, e-post: martin.hallik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja