Tartu Ülikoolis alustab tegevust väärikate ülikool

Kolmapäeval, 8. septembril alustab Tartu Ülikoolis tegevust väärikate ülikool, mis koondab üle 50-aastaseid teadmishimulisi inimesi. Avaüritus toimub TÜ aulas kell 13. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39311","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Väärikate ülikooli projektijuhi Karmel Talli sõnul on programm on osutunud väga populaarseks, registreerunuid on paarisaja ringis. "Siiski on ruumide mahutavus piiratud ning paratamatult kõigile soovijaile kohti ei jätkunud. Uus võimalus loengutele registreerimiseks avaneb juba detsembris 2010," ütles Tall.

Sügissemestri programmi raames viiakse läbi 8 loengut erinevatel aktuaalsetel ning kultuurilistel teemadel. Lisaks toimub pikem saksa keele ja kultuuri kursus, kus osalemise eelduseks on mõningane saksa keele oskus. Uue programmiga jätkatakse kevadsemestril ning edaspidi on plaan laieneda ka teistesse regioonidesse.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool on kutsutud ellu lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet. TÜ Pärnu kolledži eeskujul algatatud tegevuse peamine eesmärk on üle 50-aastaste kodanike toimetulekuoskuste ja rahulolu suurendamine läbi teadmiste ja teadlikkuse, isiksusliku arengu ning loovuse arendamise. Pakutavad loengud ja kursused on osalejatele tasuta. Väärikate ülikooli tegevust toetavad ka Tartu linnavalitsus ning haridus- ja teadusministeerium.

Väärikate ülikooli loengud hakkavad toimuma haridus- ja teadusministeeriumi suures saalis (Munga 18).

Rohkem infot ja loengute ning avaürituse kava on saadaval kodulehel www.tk.ut.ee/vaarikate-ulikool

Lisainfo: Karmel Tall, TÜ avatud ülikooli keskuse täiendusõppe projektijuht, tel 737 6614

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja