Tartu ülikoolis arutatakse Balti mere regiooni tähenduse üle

29. novembril algusega kell 10 toimub Tartu ülikooli senati saalis seminar „Läänemeri meets Ostsee“, kus räägitakse Balti mere regiooni tähendusest ja konstruktsioonist.

Rahvusvaheline seminar toimub doktoriõppe projekti „Baltic Borderlands: Shifting Boundaries of Mind and Culture in the Borderlands of the Baltic Sea Region“ raames ja seda juhib Greifswaldi ülikool koostöös Tartu ülikooli ja Lundi ülikooliga.

Konverentsil astuvad üles Eesti, Soome ja Inglismaa teadlased. Tartu ülikoolist esinevad riigiteaduste instituudi lektor Heiko Pääbo ettekandega „Ajaloolise ruumi loomine: Eesti üleminek Venemaa tsivilisatsioonist Balti mere regiooni“ ja usuteaduskonna dekaan professor Riho Altnurme ettekandega „Luterlusest Balti mere ümbruses“. Lisaks astuvad üles keskaja professor Anti Selart, uusaja professor Mati Laur ja Eesti ajaloo dotsent Enn Küng.

„Baltic Borderlands“ juht on tänavu 1. detsembril Tartu ülikooli audoktoriks nimetatav professor Michael North.

Seminari korraldavad ühiselt Tartu ülikool ja Greifswaldi ülikool rahvusvahelised doktoriõpperühmad.

Tutvu täpsemalt programmiga.

Lisainfo: Anti Selart, Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi juhataja, keskaja professor, tel: 737 6506, e-post: anti.selart@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja