Tartu Ülikoolis arutletakse loodusainete õpetamise jätkusuutlikkuse üle

Konverentsi avab projektijuht professor Miia Rannikmäe ning sõna saavad ka projekti partnerite esindajad – professor Priit Reiska Tallinna Ülikoolist ja Reet Neudorf Tallinna Tehnikaülikoolist.

Konverents on rahvusvahelise ulatusega. Dr. Karen Carroll Kalifornia Ülikoolist (USA) peab ettekande Kalifornia Ülikooli ja üldhariduskoolide omavahelisest koostööst ning Kalifornia loodusainete õpetajate assotsiatsiooni tegevusest. Arutatakse ka koostöövõimalusi Eesti loodusainete õpetajate liitudega.

TÜ külalisprofessor Jack Holbrook räägib teemal: "Public understanding of science and responsible citizenship". Konverents kulmineerub paneeldiskussiooniga teemal "Loodusteaduslik haridus kui Eesti jätkusuutlikkuse tagaja". Õhtu lõpeb vastuvõtuga VISA hallis, kus saab vaadata Teaduskeskuse AHHAA sporditeemalist näitust "AHHAA, OOOOO!"

Laupäeval, 10. mail toimub projekti raames soetatud innovatiivsete katsevahendite tutvustus TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna loodusteadusliku hariduse õppeklassis (Vanemuise 46-108).

Konverentsil osalevad avalik-õiguslike ülikoolide ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, ICASE esindaja, õpetajate aineliitude esindajad, SA Teaduskeskuse AHHAA esindaja, õpetajad, õppejõud ja üliõpilased.

Lisainfo: TÜ loodusteadusliku hariduse professor Miia Rannikmäe, tel. 737 5083

Anneli Maaring