Tartu Ülikoolis arutletakse mentorluse rolli üle Eesti ettevõtluses

TÜ ettevõtluse professori Tõnis Metsa sõnul on mentor tavaliselt seeniorjuht, kes ise enam aktiivselt äris ei tegutse ning jagab oma kogemusi nooremate kolleegidega. "Mentorlussuhe on isikutevaheline suhe – personaalne ja ka konfidentsiaalne. Mentor on inimene, kes nõustab ettevõtteid või inimesi ning kes reeglina sellest mingit isiklikku kasu ei saa," ütles Mets.

Mentorlus on konverentsi korraldajate hinnangul suurepärane võimalus oma firma edendamiseks, nõustades ettevõtluses alustajaid ja õppides üksteiselt. Konverentsil tutvustatakse toimivaid mentorlusprogramme, arutletakse mentorluse rolli üle Eesti konkurentsivõime tõstmises, kuidas võiks mentorlus kasuks tulla alustavale ettevõttele ning toimub ka diskussioon teemal "Mentorlus ja ettevõtte arendamine".

Konverentsi avab ettekandega Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane, kes kõneleb teemal "Konkurentsivõime ja mentorlus". Mentorluse rolli üle arutlevad teiste hulgas veel AB Vascaia peadirektor Christer Sjöström Rootsist, konsultatsiooniettevõtte Haller & Haller mentor Aivar Haller, TÜ ettevõtluse professor Tõnis Mets ning mitmed teised teoreetikud ja praktikud Eestist ja Rootsist.

Osavõtt on tasuta. Oodatud on nii tegutsevad kui alustavad ettevõtjad ning kõik, kellele teema huvi pakub.

Konverentsi koduleht: http://www.evk.ut.ee/373353

Konverents saab teoks Euroopa Liidu projekti Cross-Border Mentor ja pilootprojekti Noorte Ettevõtluskodu raames.

Lisainfo: Aivar Pere, tel 737 6362, aivar.pere@ut.ee

Anneli Maaring