TARTU ÜLIKOOLIS ESINEB MAAILMAKUULUS MEEDIATEOREETIK DENIS MCQUAIL

Denis McQuail räägib neljapäeval, 24. augustil kell 16.00 algavas loengus (ülikooli peahoone auditooriumis 128) ajakirjanduse rollist ühiskonnas ning tutvustab oma valmimisjärgus olevat raamatut meediateooriast. Tuntumatest õppejõududest peavad doktorikoolis loenguid ka Tampere Ülikooli kommunikatsiooniprofessor Kaarle Nordenstreng, Tartu Ülikooli erakorraline professor Marju Lauristin ning Brüsseli Vabaülikooli ja Katoliku Ülikooli professor Nico Carpentier.

13 päeva kestva doktorikooli peateema on "Suurenev Euroopa – suurenev osalus?", mille raames uuritakse meedia rolli Euroopa integratsiooniprotsessis. "Lisaks Euroopa laienemisega seotud teemadele käsitletakse loengutes ka üld-teoreetilisi ja metodoloogilisi aspekte, mis puudutavad meedia ja kommunikatsiooni uuringuid ning doktoriõpet Euroopas," ütles doktorikooli korraldaja, Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna teadur Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Doktorikoolist võtab osa 35 kommunikatsiooni eriala doktoranti 14 riigist ning neid on juhendamas 16 tunnustatud kommunikatsiooniõppejõudu 12 riigist. Lisaks loengutele ja seminaridele nii Tartus kui Tallinnas külastatakse ka Eesti Päevalehe ja Eesti Televisiooni toimetust ning vabariigi valitsust.

Doktorikooli rahastab Euroopa Komisjon, toetab Euroopa Kommunikatsiooni Uurimise ja Õpetamise Konsortisium (European Consortium for Communication Reserach and Education) ning korraldab Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakond koostöös 14 partner-ülikooliga Euroopast.

Doktorikooli veebilehekülg.

Lisainfo: TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna teadur Pille Pruulmann-Vengerfeldt, tel 5664 3535

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist