Tartu Ülikoolis esineb tuntud energiatõhusate hoonete arhitekt Mario Bodem

Kolmapäeval, 20. oktoobril esineb Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudis loenguga energiatõhusate hoonete projekteerimise kogemustega arhitekt Mario Bodem Saksamaalt. Loeng toimub Eesti-Läti energiatõhusa ehituse ühisprojekti "Active Through Passive" raames. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39216","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Mario Bodem on aastatepikkuse energiatõhusa ehituse kogemusega saksa arhitekt. Ta on õppinud arhitektuuri Esslingeni Tehnikaakadeemias Saksamaal, täiendanud end Moskvas ning Priisis. Mario Bodem on üks tuntumaid energiatõhusa ehituse eksperte ning esineb ettekannetega pea kõigil olulisematel energiatõhususe/passiivmaja konverentsidel. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39217","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Projekti raames toimus läinud nädalal kolmepäevane passiivmaja kursus, millest võttis osa 15 Eesti ja Läti energiatõhusa ehituse huvilist, kelle hulgas oli arhitekte, insenere, kohalike omavalitsuste esindajaid jne. Ühe osaleja, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Margus Sarmeti sõnul pole madala energiatarbega ehitiste kavandamises midagi keerulist. "Energiatõhusa hoone kontseptsioon on hea ja vajalik, kuid inimeste mõttemaailma muutmine selles suunas võtab veel aega," ütles ta.

"Active Through Passive" (e.k. "Jätkusuutlike ja madala energiatarbega hoonete ja rajatiste kasutamise arendamine Lätis ja Eestis") on Eesti-Läti ühisprojekt, mida rahastab Euroopa Liit läbi Eesti-Läti programmi. Projekti eesmärk on energiasäästlikkus ning madala energiatarbega tehnoloogiate kasutamine ehituses, mille läbi saaks panustada Eesti ja Läti sõltumatusesse energiaekspordist. Projektiga soovivad korraldajad tõsta avalikkuse teadlikkust energiasäästlikest hoonetest, koolitada kohalikke spetsialiste energiasäästliku ehituse alal ning luua vastav Eesti-Läti koostöövõrgustik. Projekt kestab augustini 2011 ning selle raames toimuvad mitmed energiatõhusa ehituse alased koolitused ja seminarid.

Mario Bodemi loeng toimub 20. oktoobril TÜTI-s (Nooruse 1, ruum 121) algusega kell 10. Loeng on inglise keeles. Rohkem infot projekti kohta: www.activethroughpassive.eu/ee

Lisainfo:
Helen Hirv, projekti koordinaator, tel 737 4812, helen.hirv@ut.ee