Tartu ülikoolis kaitstud magistritöö eest saadi statistikaameti noore statistiku preemia

Statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup andis Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia Kairiin Kütile üle 21. oktoobril.

Küti Tartu ülikoolis matemaatilise statistika vallas kaitstud magistritöö „Leibkonnad ja perekonnad registripõhises rahva ja eluruumide loenduses“ käsitleb leibkondade ja perekondade moodustamist rahvastikuregistri kaudse info põhjal.

Konkursi hindamiskomisjoni esimehe, statistikaameti metoodika ja analüüsi osakonna juhataja Kaja Sõstra sõnul on töö põhiline väärtus selles, et see pakub lahenduse registripõhise rahvaloenduse olulisele probleemile, kuidas määrata registreerimata kooselusuhted, mille kohta registrites andmeid ei ole. „Töö tulemust rakendame statistikaametis juba sel sügisel toimuval registripõhise rahva ja eluruumide pilootloendusel,“ märkis Sõstra.

Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia andis statistikaamet esimest korda välja 2011. aastal Eesti statistika 90. juubeliaasta puhul. Preemiale saavad kandideerida üliõpilastööd, mis arendavad või rakendavad mõnda statistikameetodit. 2014. aasta teemad olid rahvastik ja sotsiaalelu.

Albert Pulleritsu preemiat annab statistikaamet välja igal aastal. Preemia eesmärk on edendada statistikat kui väga olulist teadusharu, innustada noori statistikahuvilisi statistikameetodeid rakendama ja arendama ning tõhustada Statistikaameti koostööd teadusasutustega. Sel aastal premeeriti võitjat iPadiga.

Albert Pullerits oli 1921. aastal loodud Eesti statistika keskbüroo esimene juht ja Eesti statistikasüsteemi rajaja.

Kairiin Küti tööga saab tutvuda statistikaameti veebilehel.

Loe Albert Pulleritsu nimelise noore statistiku preemia konkursi kohta statistikaameti veebilehelt.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja