TARTU ÜLIKOOLIS KÄIVAD SISSEASTUMISEKSAMID

Kuue päeva jooksul laekus ülikooli 11 teaduskonna 57 erialale 6555 avaldust. Kõige rohkem on soovijaid majandusteaduse erialale (379 avaldust) ja riigiteaduste erialale (376 avaldust). Kõrgeim minimaalne konkursipallide arv on hetkel ainult riigieksamite põhjal vastuvõetavate erialade puhul 38,2 punkti hispaania keele ja kirjanduse erialal, (96% maksimaalselt võimalikust punktide arvust). Erialade puhul, kus tuleb sooritada sisseastumiseksam, on see 16,7 punkti prantsuse keele ja kirjanduse erialal, (94% maksimaalselt võimalikust punktide arvust).

Kokku võetakse ülikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse sellel suvel vastu 1214 õpilast. Eelmise aastaga võrreldes vähenes riikliku koolitustellimuse kohtade arv 95 võrra. Ülikooli poolt finantseeritakse 5 õppekohta maali erialal ja 5 spordistipendiaadi õppekohta.

Nagu eelmisel aastal, sisaldavad vahetulemustega avaldatud pingeread kandideerija nime asemel koodi, mida teab vaid sisseastuja.

Vastuvõtt ülikooli riigieelarvelistele õppekohtadele otsustatakse 24. juuliks. Kõigil, kes on täitnud sisseastumisnõuded, on võimalik kandideerida riigieelarvevälistele õppekohtadele. Riigieelarvevälistele õppekohtadele kandideerijatel on suure osa õppekavade puhul kehtestatud minimaalselt nõutav konkursipunktide arv, osade õppekavade puhul kasutatakse aga vastvõtu piirarvu.

Lisainfo Tartu Ülikooli sisseastumise kohta asub aadressil /oo/sisseastumine/infoleht.

Kerli Kuusk TÜ avalikkussuhete spetsialist

INFO: TÜ vastuvõtutalituse peaspetsialist Aime Randveer, tel: (07) 375 625.