Tartu Ülikoolis kestab dokumentide vastuvõtt

Dokumente saab esitada elektroonselt Internetis sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu või tööpäeviti kell 10–16 isiklikult Tartu Ülikooli peahoones. Kolledžites õpetatavatele erialadele võetakse dokumente vastu ka Tartu Ülikooli kolledžites Narvas, Pärnus, Tallinnas, Türil ja Viljandis kohapeal.

Tartu Ülikooli kandideerimiseks tuleb üliõpilaskandidaadil esitada avaldus (vorm saadaval www.ut.ee/sisseastumine), keskharidust tõendav dokument, riigieksamitunnistus ja isikutunnistuse või passi isikukoodiga lehekülje koopia. Esitada tuleb dokumentide originaal ja koopia või kinnitatud ärakiri. Lisadokumente tuleb esitada vastavalt vastuvõtueeskirjale, viimase leiab interneti aadressilt www.ut.ee/sisseastumine

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo palub kõigil, kel võimalik, esitada oma avaldus SAISi kaudu. "See on mugav ka üliõpilaskandidaadile endale, säästes teda ülikooli kohapeale tulemast," ütles Kaja Karo. SAISi kasutades tuleks hoolega jälgida juhiseid ja infot SAISi kõrgkoolide teadetetahvlil. Küsimuste korral vaadata teateid ka Tartu Ülikooli sisseastumise kodulehel või pöörduda ülikooli vastuvõtutöötaja poole.

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuli teatud õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Lävendi arvutamisel on abiks lävendikalkulaator, mille leiab veebist aadressilt www.ut.ee/sisseastumine. Käesoleva aasta suvel on lävend vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel.

Kuna üliõpilaskandidaat teab juba enne dokumentide esitamist, millisele õppekavale ta sisse on saanud, siis saab iga üliõpilaskandidaat esitada avalduse vaid ühe õppekava riigieelarvelisele ja riigieelarvevälisele õppekohale. Kui üliõpilaskandidaat on esitanud mitu avaldust, loeb ülikool kehtivaks viimasena esitatu. Vastuvõetute nimekirjad riigieelarvelistele õppekohtadele selguvad 24. juuliks ja riigieelarvevälistele õppekohtadele 31. juuliks.

9.–20. juulini toimub dokumentide vastuvõtt ka magistriõppesse. Magistriõppesse saab dokumente esitada ainult isiklikult Tartu Ülikooli peahoones või kolledžites õpetatavatele õppekavadele kolledžites kohapeal.

INFO: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391

Kady Sõstar