Tartu ülikoolis kestab uute tudengite vastuvõtt

Täna südaööni saab sisseastumise infosüsteemis SAIS esitada avaldusi Tartu ülikooli laiapõhjalistele õppekavadele õppima asumiseks. Homme, 3. juulil saab avaldusi ja vajalikke dokumente esitada vaid isiklikult Tartu ülikooli esindustes kohapeal.

„Tartu ülikool on pannud rõhku laiapõhjalisemate õppekavade arendamisele ning loonud üliõpilastele võimaluse võtta õppeaineid üle ülikooli,“ sõnas Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik, lisades, et nii saab oma põhieriala kõrvale õppida lisaks just seda, mis huvi pakub, olgu selleks kultuurid, sport, keeled, majandus või psühholoogia.

Tartu ülikooli sisseastumise peaspetsialist Kaja Karo paneb Tartu ülikooli kandideerijatele südamele, et nad ei laseks käest tänast, viimast päeva, mil SAIS-i vahendusel saab ülikooli õppima kandideerida.

„Sisseastumisavalduse esitamine SAIS-is on kasutajasõbralik, kiire ja seda saab teha igal pool üle Eesti ja välismaal. 3. juulil kella 16-ni võtame vastu ka paberkandjal avaldusi, ent need tuleb tuua kohapeale kas Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna õppehoonesse Jakobi 2-114 Tartus, kolledžitesse Pärnus ja Narvas või akadeemiasse Viljandis,“ rääkis Karo.

Karo rõhutas, et pärast sisseastumisavalduste esitamist on oluline silmas pidada ka õppimatuleku kinnitamise kuupäeva. „Õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg on 20. juuli. 20. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul,“ sõnas Karo.

Vaata lisa sisseastumisveebist.

Olulisemad kuupäevad:

2. juuli südaööni – avalduste esitamine internetis sisseastumise infosüsteemis SAIS
3. juulini – avalduste esitamine isiklikult Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna õppehoones (Jakobi 2-114) või kolledžites
15. juulini – sisseastumiseksamid (vastavalt õppekava vastuvõtutingimustele)
17. juuli – avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini
20. juuli - õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 20. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul
31. august – õppeaasta avaaktus

Lisainfo: Kaja Karo, Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel: 737 6391, 505 3468, e-post: sisseastumine@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja