Tartu Ülikoolis kogunevad erinevate maade noored slavistid

Konverentsi avapäeval esineb tuntud Moskva kirjandusteadlane Kirill Rogov ettekandega XVII-XVIII sajandi Vene barokist. Konverentsi keeleteaduse sektsiooni juhataja Viktoria Pehki sõnul erinevad Rogovi ideed tugevalt traditsioonilistest vaadetest Peeter I ajastu järgsele kirjandusele. "Rogovi kontseptsiooni keskmes on embleem ning teksti verbaalse ja visuaalse elemendi ühendamine," ütles Pehk.

Konverentsi töö toimub kahes sektsioonis. Keeleteaduse sektsioonis käsitletavate teemade ring on lai – vene keele ajalugu, kaaseaegne keel, võrdlev lingvistika jne. Kirjandusteadlaste sektsioonis on ettekanded järjestatud kronoloogiliselt, alates vana-vene kirjandusest ja lõpetades kaasaegse vene kirjaniku Jevgeni Gri¨kovetsiga, kelle proosa on akadeemik Jaan Rossi tõlkes jõudnud hiljuti ka Eesti lugejateni.

Konverentsi avamisel esitletakse ka eelmise konverentsi ettekannete kogumikku "Russkaja filologija. 18".

Konverentsi korraldamist on toetanud Tartu Ülikool, Eesti Kultuurkapital ja Mootorreisi AS.

Täpsem info aadressil: http://www.hot.ee/konferencija

Lisainfo: Viktoria Pehk, tel 737 6352, viktoria.pehk@ut.ee