TARTU ÜLIKOOLIS KOHTUVAD EUROOPA JUHTIVATE TEADUSÜLIKOOLIDE REKTORID

Kolmepäevase ürituse raames toimuvad Coimbra grupi liikmesülikoolide rektorite kohtumine, kaheksa valdkondliku töörühma koosolekud, Coimbra grupi üldkogu istung ning avalik seminar.

Kõigile huvilistele avatud seminaril "International Ranking of Universities" astuvad üles neli välismaist tippesinejat, kelle ettekanded on igati intrigeerival teemal: mille alusel seada ülikoole paremusjärjestusse? Seminar toimub reedel, 19. mail ülikooli aulas kell 10.00-12.30. Seminari kava leiab aadressilt /coimbra2006/138195.

Haaravat debatti tõotab ka Coimbra grupi rektorite koosoleku teema "Are European Universities Lagging Behind?" (Kas Euroopa ülikoolid on maha jäämas?), kus arutletakse, miks hakkavad Euroopa ülikoolid maha jääma USA ja Aasia ülikoolidest ning kuidas olukorda parandada.

TÜ rektori prof Jaak Aaviksoo sõnul on Coimbra grupp Euroopa Ülikoolide Assotsiatsiooni (EUA) kõrval teine organisatsioon, millesse kuulumine võimaldab Tartu Ülikoolil osa võtta kõrgetasemelistest teadus- ja hariduspoliitika aruteludest ja tegevussuundade väljatöötamisest.
Grupi aastakoosolek on suurepärane võimalus esitleda Euroopa tippülikoolide rektoritele ja teistele esindajatele nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti teadust ja kõrgharidust laiemalt.

Tartu Ülikool kuulub ainsa Balti riikide ülikoolina Coimbra gruppi 2003. aastast. 2005. aastal valiti TÜ teadusprorektor prof Ain Heinaru võrgustiku juhatuse liikmeks.

1985. aastal moodustatud Coimbra grupp ühendab 37 pikaajaliste traditsioonidega Euroopa tippülikooli. Sinna kuulub 1088. aastal asutatud maailma vanim Bologna Ülikool (Itaalia), aga ka sellised mainekad ülikoolid nagu Cambridge, Oxford (Inglismaa), Lyon (Prantsusmaa), Barcelona (Hispaania), Uppsala (Rootsi), Turu (Soome), Leuven (Belgia) jt. Euroopas on Coimbra grupp aastate jooksul pälvinud austusväärse staatuse ning kujunenud oluliseks diskussioonipartneriks ka Euroopa Komisjonile.

Aastakoosoleku toimumist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Tartu linn. Lisainfot Coimbra grupi aastakoosoleku kohta saab veebiaadressilt /coimbra2006.

INFO: TÜ välissuhete osakonna juhataja Virve-Anneli Vihman, tel 737 6191, 5349 6820

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist