TARTU ÜLIKOOLIS KOHTUVAD SLAVISTID KOGU MAAILMAST

Enam kui poolesaja aasta pikkuse ajalooga slaavi filoloogia konverents toob Tartusse ligi 80 esinejat Venemaalt, Euroopast, Kanadast ja Jaapanist. Konverents on rahvusvaheline ja töötab keeleteaduse ja kirjandusteaduse sektsioonis.

TÜ vene kirjanduse professori Ljubov Kisseljova sõnul tuntakse Tartu Ülikooli teadusmaailmas kui kuulsat slavistikakeskust. "Selle konverentsi peamine eesmärk on teaduslike kontaktide loomine ja tugevdamine, investeerimine Tartu humanitaarteaduse tulevikku ja üliõpilaste huvi virgutamine teadusliku töö vastu. Konverentsil tekivad uued uurimisprojektid, põrkuvad kokku teaduslikud koolid, sõlmitakse uusi suhteid ja sünnib tõeline filoloogiline kultuur."

Konverentsi sissejuhatava loengu "Kalender kui kultuuri fenomen ja selle tundmaõppimise probleemid" peab prof Jelena Pogosjan (Alberta Ülikool, Kanada). Kirjandusteaduse sektsiooni paljude ilmekate tööde seas võib välja tuua Tartu Ülikooli tudengi Anna Porut¨ko ettekande teemal "Lahtiriietamise motiiv F. Dostojevski "Teisikus"" ja Viktoria Basmova (Novosibirsk) ettekande teemal "V. Nabokovi "Kommentaar" kui võti "Lolita" "Onegini" koodile."

Konverents kestab 28.–30. aprillini. Lisainfot konverentsi kohta saab veebiaadressidelt: /5101?viewtype=event&event_id=157656; http://www.hot.ee/konferencija/. Ettekanded on vene keeles. Kõik huvilised on teretulnud.

INFO: konverentsi korraldaja Karel Viotti, tel 5808 0493

Liina Jürgen