Tartu Ülikoolis lõppesid sisseastumiseksamid

Tänasest 24. juulini saab sisseastumise infosüsteemis (SAIS) esitada avaldusi TÜ rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppesse õppima asumiseks nendel õppekavadel, kus oli vajalik sisseastumiseksam.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40741","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Sisseastumiseksamid toimusid 30. juunist 9. juulini ning tulemused on 10. juulist kättesaadavad aadressil www.ut.ee/sisseastumine. Sisseastumiseksamitest kõige populaarsem oli ka käesoleval aastal akadeemiline test, mida sooritas 1223 üliõpilaskandidaati, mis on 116 võrra enam kui eelmisel aastal.

Õppekavadele, kus vastuvõtt toimub ainult riigieksamite alusel, algas vastuvõtt juba 29. juunist. Reede pärastlõunaks oli Tartu Ülikooli esitatud 3000 kvalifitseeruvat avaldust.

"Tartu Ülikooli eesmärk on lihtne ning selge vastuvõtuprotseduur. Enamikel õppekavadel, välja arvatud arstiteaduses, toimub vastuvõtt lävendipõhiselt," selgitas TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo. "Ainsa ülikoolina Eestis saavad üliõpilaskandidaadid enne avalduse esitamist oma punktisumma ise välja arvutada ning ka kindluse selles, kas nad on ülikooli sisse saanud või mitte."

Lävendi ületamine garanteerib õppekoha Tartu Ülikoolis sõltumata õppekohtade arvust. See garantii tingib ka selle, et ülikool võtab vastu üliõpilaskandidaatidelt avalduse vaid ühele õppekavale ning ülikooli esitavadki reeglina avalduse vaid need üliõpilaskandidaadid, kes on kindlad oma sissesaamises.

Vaid sellisel juhul, kui lävendiületajatega ei täideta kõiki ettenähtud riigieelarvelisi õppekohti, tekib sissesaamise võimalus ka neil, kellel lävendist on veidi puudu jäänud. Vabaks jäänud riigieelarvelisi õppekohti täidetakse paremusjärjestuse alusel septembri keskpaigani.

Tartu Ülikooli peahoones ning kolledžites kohapeal saab avaldusi ja dokumente esitada alates 20. juulist. Avalduste vastuvõtt lõpeb 24. juulil, vastuvõtukomisjonid lõpetavad töö kell 16, SAISis saab avaldusi esitada südaööni.

Pikk vastuvõtuperiood (29. juunist 24. juulini) annab võimaluse kõigil huvilistel leida just endale sobiv aeg sisseastumisavalduse esitamiseks kas siis elektrooniliselt või paberkandjal. Eesmärk on maksimaalne üliõpilasesõbralikkus ning paindlikkus.

Hiljemalt 7. augustil peab üliõpilaskandidaat kindlasti ülikooli teavitama riigieelarvelisele õppekohale õppimatulekust SAISi vahendusel või kirjalikult. Tähtajaks teatamata jätmist tõlgendab ülikool õppekohast loobumisena. Riigieelarvevälisele õppekohale vastuvõetud üliõpilaskandidaat peab sõlmima hiljemalt 31.juulil õppeteenuse osutamise lepingu. Vastuvõetud üliõpilaskandidaadid immatrikuleeritakse 21. augustiks.


Lisainfo: sisseastumine@ut.ee ja ülikooli sisseastumise foorum www.ut.ee/sisseastumine/foorum

Karin Volmer
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 5202807
e-post: avalik@ut.ee
/yldinfo/press