TARTU ÜLIKOOLIS PEAB AULALOENGU ENDINE SUURBRITANNIA VÄLISMINISTER LORD OWEN

Aulaloeng on pühendatud Tartu Ülikooli 375 aasta juubelile ning Rooma lepingute 50. aastapäevale. Oma kõnes toob lord Owen esile Euroopa Liidu laienemise senise kogemuse ning uue Euroopa mitmekesisuse, mis seab uued tingimused Euroopa tuleviku kujundamisele järgmise 50 aasta jooksul. Loeng on inglise keeles.

TÜ Euroopa Kolledži direktori Gert-Rüdiger Wegmarshausi sõnul seisab praegune Euroopa Liit 50-aastase eduloo järel uute tõsiste väljakutsete ees. "Üha kasvava poliitlise ja majandusliku üleilmastumise survel peavad eurooplased leidma uudse tasakaalu intergratsiooni süvenemise ja laienemise vahel ning kujundama Euroopa projekti 21. sajandi projektiks."

Wegmarshausi sõnul on lord Owen Briti poliitika üks suurkujusid, kellel on seljataga hiilgav karjäär nii Suurbritannias kui ka rahvusvahelisel areenil Ta on pälvinud tunnustuse diplomaatiliste rahukõneluste juhi ning Euroopa ühendamise toetajana.

Ürituse avab TÜ rektori kohusetäitja professor Tõnu Lehtsaar, tervituskõnega esineb Euroopa Parlamendi saadik Marianne Mikko. Ürituse korraldab TÜ Euroopa Kolledž koostöös Euroopa Komisjoni esindusega Eestis ning Riigikantseleiga.

Lisainfo: Siiri Maimets, TÜ Euroopa Kolledži spetsialist, tel 737 5199, siiri.maimets@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ avalikkussuhete spetsialist