Tartu Ülikoolis peab avaliku loengu Jaapani endine diplomaat Akio Kawato

Esmaspäeval, 8. novembril peab Tartu Ülikoolis avaliku loengu Jaapani endine diplomaat ning suursaadik Usbekistanis ja Tadžikistanis, Tema Ekstsellents Akio Kawato, kes kõneleb ühiskondlikest ja poliitilistest muutustest ning väljakutsetest, mis Jaapanit lähiajal ees ootavad.[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39199","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Kawato sõnul on Jaapan kogenud pika aja vältel nii ühiskondlikku kui majanduslikku turvatunnet aga seisab nüüd paratamatult muutuste lävel – Hiina järjest kasvav mõjuvõim ning oma hädadega kimpus olev Lääs sunnivad Jaapanit mõtlema, kuidas edasi minna.

Oma loengus "Jaapani turvalisuse ja edukuse strateegia: kuidas tulla toime globaalse paradigma muutusega?" esitab Akio Kawato oma nägemuse poliitilistest ja ühiskondlikest muutustest Jaapanis ning ka Euroopas ja mujal. Ühtlasi püüab ta sügavuti analüüsida, millist suunda peaks Jaapan hoidma, et tagada ühiskonnas turvatunne, majanduskasv ning demokraatlik riigikorraldus.

Tartu Ülikooli külastab seoses Akio Kawato loenguga ka Jaapani suursaadik Eestis, Tema Ekstellents Hideaki Hoshi. Külalised kohtuvad rektor prof Alar Karise ja õppeprorektor Martin Hallikuga.

Akio Kawato on õppinud Tokyo ülikoolis ning täiendanud end Harvardi ja Moskva ülikoolides. Hr Kawato on töötanud erinevatel diplomaatilistel ametipostidel Venemaal, Saksamaal, Rootsis ja USAs ning Jaapani suursaadikuna Usbekistanis ja Tadžikistanis.

Akio Kawato loeng toimub esmaspäeval, 8. novembril algusega kell 16.15 TÜ nõukogu saalispeahoone teisel korrusel (Ülikooli 18, ruum 204) ning on inglise keeles. Pärast loengut pakutakse suupisteid ja on võimalus edasiseks aruteluks. Kõik huvilised on oodatud.

Loengul osalemiseks tuleks registreeruda e-posti aadressil event_tartu@japemb.ee, teatades oma nime, haridusastme ja instituudi/osakonna nimetuse (mittetudengitel tuleks lisada oma elukutse).

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, 509 7117, e-post sirje.uprus@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja