Tartu Ülikoolis peab loengu Vatikani välisminister.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40587","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Neljapäeval, 3. septembril kell 13.00 peab TÜs aulaloengu Püha Tooli riikidevaheliste suhete sekretär Tema Ekstsellents peapiiskop Dominique Mamberti. Loengu pealkiri on "The presence of the Holy See in the international community" ("Püha Tool rahvusvahelises kogukonnas").

"Tegemist on kahtlemata ajaloolise sündmusega, sest see on esimene kord, kui Tartu Ülikooli külastab Vatikani esindaja," ütles TÜ usuteaduskonna dekaan professor Riho Altnurme.

Peapiiskop Mamberti Eesti visiit toimub 1.–4. septembrini. Kavas on kohtumised president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Andrus Ansipi, välisminister Urmas Paeti, Riigikogu esimehe Ene Ergma ja regionaalminister Siim-Valmar Kiisleriga.

Tartu visiidil toimuvad peale loengu ka kohtumised Tartu Ülikooli rektori Alar Karise ja Tartu linnapea Urmas Kruusega. Peapiiskop Mamberti külastab ka Tartu katoliku kooli.

Peapiiskop Dominique Mamberti saabub Tartu Ülikooli kell 10.00. Samas on võimalik saabumist ka pildile jäädvustada. Ajakirjanikel on võimalik peapiiskop Dominique Mambertiga kohtuda pärast aulaloengut. Oma tulekust palume teatada TÜ avalike suhete peaspetsialistile Kadri Kirstile aadressil kadri.kirst@ut.ee või telefonil 737 5509.

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, 509 7117, sirje.uprus@ut.ee

Lugupidamisega

Karin Volmer