Tartu Ülikoolis peavad loenguid maailma juhtivad meediateoreetikud

Ligi kaks nädalat kestva doktorikooli peateema on "Meediatehnoloogiad ja demokraatia laienenud Euroopas", mille raames uuritakse meedia rolli Euroopa integratsiooniprotsessis. "Lisaks konkreetselt suvekooli teemaga seotud teemadele käsitletakse loengutes ka üldteoreetilisi ja metodoloogilisi aspekte, mis puudutavad meedia ja kommunikatsiooni uuringuid ning doktoriõpet Euroopas, " ütles doktorikooli korraldaja, Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna teadur Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Doktorikoolis peab loenguid maailma üks tunnustatumaid meedia- ja kommunikatsiooniteoreetikuid Denis McQuail, kes räägib vajadusest ületada kommunikatsiooni tehnoloogiatest rääkides deterministlikud vaated. Tuntud meedia ja kultuuriuurija Jostein Gripstrud räägib kultuurist ja avalikust sfäärist digitaalsel ajastul ning metodoloogia ekspert Louise Phillips annab töötoa diskursuse analüüsi võtete kasutamisest. Veel peavad loenguid tuntud Ida-Euroopa teemade uurija Thomasz Goban-Klas ning Nicholas Jankowski, kes on Euroopas tunnustatud uue meedia spetsialist ning osaleb mitme eriaala-ajakirja toimetuse töös.

Doktorikoolist võtab osa 42 kommunikatsioonieriala doktoranti15 riigi 23st ülikoolist Lätist Türgini. Lisaks loengutele ja seminaridele nii Tartus kui Tallinnas külastatakse ka Eesti Televisiooni, Riigikogu ning Eesti Kunstimuuseumi, kus kuulatakse loenguid Eesti ajaloost ning meedia arengust.

Doktorikooli korraldab Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakond koostöös 19 partnerülikooliga tervest Euroopast. Poole miljoni krooniga rahastab doktorikooli Euroopa Komisjon, toetust saadi ka Euroopa Kommunikatsiooni Uurimise ja Õpetamise Konsortsiumilt (European Consortium for Communication Reserach and Education).

Doktorikool toimub Tartus kolmandat aastat. Doktorikooli loenguid on eelneval kokkuleppel võimalik külastada ka neil huvilistel, kes suvekooli töös ei osale.

Doktorikooli veebilehekülg: http://www.comsummerschool.org/

Lisainfo: TÜ ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna teadur Pille Pruulmann-Vengerfeldt, tel 5664 3535

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja