Tartu Ülikoolis räägitakse laste käitumisega seotud probleemidest

Koolitusel käsitletakse teemasid, mis võiksid huvi pakkuda lasteaias või koolis töötavatele õpetajatele ning teistele lastega töötavatele spetsialistidele (psühholoogid, eripedagoogid, sotsiaaltöötajad jt). Muuhulgas arutletakse selle üle, kuidas luua suhteid ja positiivset õhkkonda esimesel kohtumisel uue rühma/klassiga; kuidas tulla toime väljakutsuva ja kordarikkuva käitumisega lapsega ning kuidas mõtestatult kasutada käitumise tagajärgi, sealhulgas aeg-maha tehnika sobiv kasutamine.

TÜ haridusteaduskonna professori Eve Kikase sõnul on probleemsete lastega seotud küsimuste hulk viimasel ajal plahvatuslikult kasvanud. "Koolitusel räägitakse, kuidas on võimalik probleeme lahendada nii, et sellel oleks ka tulemust ja laste probleemne käitumine väheneks. Taaskehtestava käitumisega kaasnevad ka praegusel ajal ülimalt aktuaalsed koolihirmu ja -kiusamise teemad, " ütles professor Kikas.

Koolituse läbiviija, Griffithi Ülikooli professor Bill Rogers on rahvusvaheliselt tunnustatud pedagoog, kes viinud läbi hulgaliselt koolitusi probleemsete lastega toimetuleku teemadel erinevates riikides. Ta on ka mitmete vastavasisuliste raamatute autor. Koolitus toimub ka seoses B. Rogersi teose "Behavior Recovery" ("Taasleitud käitumine") väljaandmisega eesti keeles TÜ Kirjastuse poolt.

Koolitus toimub TÜ haridusteaduskonna aulas (Salme 1a) algusega kell 9 ning see on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Üritust toetavad ESF, SA INNOVE ja TÜ haridusteaduskond.

Lisainfo: TÜ haridusteaduskonna professor Eve Kikas, tel 737 6457, 5553 8728

Anneli Maaring