Tartu Ülikoolis saab tutvust teha Portugaliga

Portugali päevi korraldatakse Tartus esimest korda ja need kestavad 2.-15. novembrini. Portugali suursaatkonna kultuurinõuniku Kristiina de Castro Ribeiro sõnul soovib Portugal Euroopa Liidus eesistujamaana oma maad ja kultuuri võimalikult aktiivselt tutvustada. "Tartu Ülikoolil on siin omakorda väga tähtis roll täita, kuna ülikoolis saavad kõik huvitatud õppida portugali keelt ja kultuuri. Suursaatkonna sooviks sedalaadi kultuuripäevi korraldades on, et Portugali tutvustavad üritused ei oleks ainult Tallinna-kesksed, vaid kättesaadavad inimestele üle kogu Eesti," ütles de Castro Ribeiro.

Portugali päevad Tartus avabki Manuela Gouveia kontsert ülikooli aulas. Manuela Gouveia on pärit Porto linnast, kus 1965. aastal lõpetas väljapaistvate tulemustega Porto Konservatooriumi. Kontsertpianisti diplomi omandas ta professor Conrad Hanseni käe all Saksamaal, Hambrurgis. Manuela Gouveia on end täiendanud Karl Engeli, Alfred Brendeli, Jörg Demuse ja mitmete teiste tuntud klaveripedagoogide juures. Ta on esinenud koos paljude orkestritega Portugalis ja mujal Euroopas ning võitnud kõrgeid auhindu nii kadumaisel kui ka rahvusvahelisel areenil. Tema laiaulatuslik repertuaar hõlmab töid alates barokkmuusikast kuni kaasajani, eriline rõhk on portugali muusikal.

2.-15. novembrini saab Tartu Ülikooli raamatupoes tutvuda Portugali kirjanduse väljapanekuga ning seda ka kohapealt osta. 13. novembril kell 17 avatakse TÜ Raamatukogus näitus "Portugal, maailma kultuuripärand", kus saab tutvuda 13 Portugalis asuva, UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kuuluva vaatamisväärsusega.

4.-9. novembrini näidatakse kino Athena pööningusaalis Portugali filmiprogrammi ning 2.-15. novembrini saab Wilde Irish Pubis ning Wilde kohvikus proovida portveine ning maitsta Portugali toite. Samas saab vaadata ka fotonäitust portveinidest.

Kõik Portugali päevade üritused on tasuta.

Lisainfo: TÜ välissuhete spetsialist karoliina Vilimaa.Pennarun, tel 737 6164

Anneli Maaring