Tartu Ülikoolis selgusid akadeemilise testi tulemused

Testi sooritajaid oli 14 inimest vähem kui eelmisel aastal, kuid 80 punkti ületajaid oli täpselt sama palju. Kõik, kes sooritasid akadeemilise testi vähemalt 80,0 punktile võivad sügisest asuda õppima vabalt valitud õppekava riigieelarvelisele ehk tasuta õppekohale. Kõik, kes sooritasid testi vähemalt 70,0 punktile saavad vastuvõtutingimusi arvestamata asuda riigieelarvevälisele ehk tasulisele õppekohale. 70 ja 80 punkti vahele testi sooritanuid oli 87.

Sotsiaalteaduskonda kandideerida soovijad pidid akadeemilise testi sooritama vähemalt 40 punktile. Selle tulemuse ületas kokku 824 üliõpilaskandidaati. Kui paljud nendest aga tegelikult sotsiaalteaduskonda kandideerivad ja kui paljud püüdsid ületada 80 punkti piiri, ei ole hetkel võimalik öelda. Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul võib selle aasta akadeemilise testi tulemustega rahule jääda "Kõik oli ootuspärane. Akadeemilise testi populaarsus näitab, et Tartu Ülikooli pürgivad tublid ja targad noored," ütles Karo.

Kokku tehti Tartu Ülikooli sisseastumiseksamitele 3229 registreeringut, neist 1367 akadeemilisele testile (1264 eestikeelsele ja 103 venekeelsele).

Akadeemilise testi tulemusi saab näha veebis aadressil: /sisseastumine.

Ülejäänud sisseastumiseksamid kestavad 10. juulini.

Lisainfo: Olev Must, akadeemilise testi komisjoni esimees, tel 737 5912; Kaja Karo, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja