Tartu Ülikoolis selgusid parimad noored filosoofiatundjad

Tartu Ülikoolis toimus 8.-11. aprillil Eesti koolinoorte filosoofiaolümpiaadi lõppvoor vabas vanuserühmas kõigi 1987. aastal või hiljem sündinud õpilaste vahel. Olümpiaadi võitis Anna Smertina Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Eelvoorus osales 26 õpilast, kellest lõppvooru kutsuti kümme, nende hulgas oli kuus abiturienti, kaks 11. klassi õpilast ja kaks 10. klassi õpilast. Neljapäeval ja reedel läbisid õpilased TÜ eetikakeskuses väitlus-, loogika- ja essee kirjutamise koolituse, laupäeval ja pühapäeval kirjutasid õpilased Herbert Masingu koolis võõrkeelse essee, tegid loogika- ja teooriatesti ning väitlesid omavahel.

Olümpiaadi võitis Anna Smertina Hugo Treffneri Gümnaasiumist, teiseks tuli Paul Kuuse Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ning kolmas oli Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Heiki Ojasild. Neljanedaks tuli Eveli Verev (Hugo Treffneri Gümnaasium), viiendaks Ivan Vinogradov (Sillamäe Kannuka Kool), kuuendaks Triin Pärgma (Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium), seitsmendaks Annika Laar (Pärnu Ühisgümnaasium), kaheksandaks Aleksei Karjatska (Tallinna Pae Gümnaasium), üheksandaks Henrik Habicht (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja kümnendaks Mart Kimmel (Pärnu Ühisgümnaasium).

Võitjad Anna Smertina ja Paul Kuuse esindavad Eestit ka 21.-23. mail Ateenas toimuval rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil.

Filosoofiaolümpiaadi koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/fio

Lisainfo: Leo Luks, filosoofiaolümpiaadi kontaktisik, tel 55 914 502, e-post leoluks@hot.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja