Tartu Ülikoolis toimub Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor

Keemiaolümpiaadi avamine toimub reedel, 9. märtsil kell 11.15 TÜ füüsikahoones. Olümpiaadi esimesel päeval lahendavad õpilased teoreetilisi ülesandeid. Teisel päeval osalevad teooriavooru parimad eksperimentaalvoorus, mis viiakse läbi TÜ keemiahoone laborites. Keemiaolümpiaadi võitjad kuulutatakse välja laupäeval, 10. märtsil kell 16.00 TÜ ajaloo muuseumi valges saalis toimuval olümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Kokku osales keemiaolümpiaadi piirkonnavoorudes tänavu 1110 õpilast üle Eesti. Olümpiaaditulemuste põhjal selguvad õpilased, kes kandideerivad kohtadele Eestit rahvusvahelistel keemiavõistlustel esindavates võistkondades. Tänavu osalevad Eesti õpilased Balti keemiaolümpiaadil, mis toimub Eestis ning rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil Moskvas.

Keemiaolümpiaadi korraldamist ja võistkonna osalemist rahvusvahelisel võistlusel toetavad lisaks Haridus- ja teadusministeeriumile TÜ keemiaosakond, kirjastused Koolibri, TEA, Eesti Entsüklopeediakirjastus ja Varrak, MTÜ Loodusajakiri, Regio AS, Silmet, Alexela ja Monte Carlo.

Lisainfo: keemiaolümpiaadi komisjoni esimees Jaak Nerut, tel 527 5372

Liina Jürgen