TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB EUROOPA ÜLIKOOLIDE SUURIM INFOTEHNOLOOGIAKONVERENTS

Tegemist on kõrgkoolide olulisima IT-konverentsiga Euroopas, kuhu kogunevad paljude ülikoolide infotehnoloogia eest vastutavad inimesed, et vahetada kogemusi ning aidata üheskoos kaasa infotehnoloogia arengule Euroopa kõrgharidusasutustes. Konverentsi peasponsor on Microsoft Eesti.

Järjekorras 12. EUNISe aastakonverentsi teema on "Kas infotehnoloogia on kujundamas kõrghariduse tulevikku?" ning peaesinejatena astuvad üles dr Michael Zastrocky (USA tuleviku-uuringute ettevõtte Gartner Group asepresident), Neil Thelander (Austraalia Queenslandi Tehnoloogiaülikooli IT-juht), Stephen McGibbon (Microsofti tehnoloogia juht Ida-Euroopas) ning TÜ rektor prof Jaak Aaviksoo, kes räägib ülikoolide infosüsteemide rollist otsustamisprotsessis.

"Kui läbi sajandite on kõrgharidusele põhilist tugiteenust pakkunud raamatukogud, siis nüüdseks on selle kõrvale asunud infotehnoloogilised vahendid. Tänapäeval tehakse suur hulk teadusavastusi infotehnoloogilistele vahenditele tuginedes. Nendeks on eelkõige andmebaasid ning seal kasutatavad otsingusüsteemid," selgitas konverentsi peateema kasvavat olulisust TÜ infotehnoloogia juht ning konverentsi peakorraldaja Andres Salu.

Konverentsil käsitletavate teemade ring on lai – alates infosüsteemide strateegilisest arendamisest kuni konkreetsete lahenduste tutvustamiseni. Muuhulgas räägitakse ka e-õppest, infotehnoloogia turvalisuse tagamisest ning kasutajate identifitseerimisest digitaalkeskkonnas. Konverentsil peetava 90 ettekande põhjal antakse välja ka mahukas artiklite kogumik koos CD-ga.

Lisaks ettekannetele ja aruteludele tutvustab Microsoftkonverentsil akadeemilistele asutustele mõeldud lahenduste jagamise programmi (Solution Sharing Network), mille abil saavad ülikoolid jagada ideid, e-lahendusi ja kogemusi. Üritust toetavadka Oracle, Sun Microsystems, IBM, WebCT, Polopoly, Framework Solution, Winvison, Elion ja Tartu linn.

EUNIS (European University Information Systems Organisation) loodi 1993. aastal ning see koondab ühtsesse võrgustikku enam kui 90 Euroopa kõrgkooli ning seal infotehnoloogiaga tegelevaid inimesi. Organisatsiooni eesmärk on suurendada liikmete vahelist infovahetust ning arendada koostööd, aidates nii kaasa infotehnoloogia arengule Euroopa kõrgharidusasutustes ja muudes institutsioonides.

Konverentsi veebileht: www.ut.ee/EUNIS2006/
Lisainfo: Andres Salu, TÜ infotehnoloogia juht, tel 737 5613, 513 8013