Tartu Ülikoolis toimub Juri Lotmanile pühendatud rahvusvaheline seminar

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41298","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Seminar kestab kolm päeva ning toob kokku teadlasi Soomest, Saksamaalt, Lätist, Venemaalt ja Eestist. Peetakse 30 ettekannet vene kirjandus- ja kultuuriajaloo ning kultuurisemiootika teemadel.

Seminari ühe korraldaja, TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja professor Ljubov Kisseljova sõnul haakub kogu lai teemadering Juri Lotmani rikkaliku pärandiga. "Eriti hea meel on selle üle, et tuntud teadlaste kõrval saavad esinemisvõimaluse ka lootustandvad noorteadlased Kirill Ossipovat ja Darja Hitrova ning TÜ doktorandid," ütles Kisseljova.

Kuigi Lotmani seminari puhul on tegemist juba traditsioonilise üritusega, osaleb seminaril esmakordselt Tartu Ülikooli vilistlane, praegune Moskva Riikliku Ülikooli professor Igor Pil¨t¨ikov, filoloogiadoktor Marietta Turjan Peterburist, Erfurti Ülikooli professor Holt Meyer ning Kieli Ülikooli professor Michael Düring. Tartu Ülikooli esindavad semiootika, klassikalise filoloogia, slaavi filoloogia, kunstide osakonna ning TÜ Narva kolledži teadlased.

Seminar toimub Tartu Linnavalitsuse ja TÜ filosoofiateaduskonna dekaani professor Valter Langi toetusel.

Lisainfo: TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja Ljubov Kisseljova, tel 737 5353, 737 6352

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja