TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB KANADANISTIKA KONVERENTS

Kanadanistika konverentsi avab reedel, 1. oktoobril kell 11 ülikooli ajaloo muuuseumi valges saalis Kanada saadik Balti riikides Robert Andrigo.
Tartu Ülikooli Põhja-Ameerika Uuringute Keskus on siiani arendanud koostööd Helsingi Ülikooli Renvalli-keskuse eeskujul, kus uuritakse ühiselt nii USA-d kui ka Kanadat ja korraldatakse "Vahtralehe ja kotka" konverentse. Samas kipub ühiskonverentsidel USA domineerima ja osa kanadaniste on jäänud sellest kõrvale.
Seetõttu otsustas keskus käesoleval aastal katsetada eraldi kanadanistika konverentsiga, millele on teed sillutanud varasemad edukalt kulgenud rahvusvahelised konverentsid, ühtlasi on kanadanistika oluline osa keskuse uurimis- ning õppetöös.

Seekordsel konverentsil esineb üle 30 väljapaistva kanadanisti 12 maalt, sealhulgas kõigist Põhjamaadest Islandini välja, Prantsusmaalt, Venemaalt ja Kanadast. Teiste seas astuvad konverentsil üles prof Markku Henriksson Helsingi Ülikooli Renvalli Instituudist, Kanada Uuringute Põhjamaade Assotsiatsiooni esimees Keith Battarbee, sama assotsiatsiooni asepresident Gudrun Björk Gudsteindottir ja prof Daniel Chartier Quebeci Ülikoolist. Eesti poolelt osalevad konverentsil lisaks keskuse liikmetele prof Tiina Kirss, prof Tiina Aunin, Janika Kronberg jt.

Rahvusvaheliselt haardelt ja tasemelt on tegemist keskuse ühe silmapaistvaima konverentsiga. Konverentsi teema "Kodu ja pagulus" haakub mõneti eelmise kanadanistika päevaga, mis oli pühendatud multikultuurse ühiskonna probleemidele Kanadas ja Eestis. Multikultuursus ja sellest johtuvad identiteedi probleemid on Kanada ühiskondliku teadvuse jaoks keskne, et mitte öelda defineeriv teema. Enamikul majanduslikest ja sotsiaalsetest dimensioonidest, millel USA Euroopa riikidest erineb, asub Kanada kuskil USA ja Euroopa vahepeal.
Nendest ja mitmetest muudest küsimustest kõneletakse konverentsil paljude erinevate distsipliinide valgusel alates ajaloost, politoloogiast ja sotsioloogiast kuni (sotsio-) lingvistika ja kirjandusteaduseni, kusjuures ettekanded paigutavad Kanada laiemasse konteksti, vaadeldes näiteks võrreldavate probleemide lahendusi Kanadas ja Euroopa Liidus.

Lisainfot konverentsi kohta saab adressilt /fleng/?id=conferences.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht

INFO: TÜ Põhja-Ameerika Uuringute Keskuse president Krista Vogelberg, tel: 737 6315