TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB MIKROBIOLOOGIA KONVERENTS

Konverentsil käsitletakse tööstuslikke jääkprodukte lagundavate mikroorganismide geneetika, mikrobioloogia, biokeemia ja molekulaarbioloogia-alaseid uurimistulemusi. Need mikroorganismid leiavad laialdast kasutamist looduskeskkonda saastavate kemikaalide lagundamisel.

Konverentsi avab Tartu Ülikooli teadusprorektor prof Ain Heinaru, avaettekande peab prof Peter A. Williams Wales'i Ülikoolist Inglismaalt teemal, mis käsitleb fenoolsete ühendite biolagundamist läbiviivaid baktereid. Konverentsi korraldajateks on teadlased Eesti Mikrobioloogide Ühendusest, TÜ Geeni ja Keskkonnatehnoloogia Tippkeskusest ning Saksamaalt Leipzigi Keskkonnauuringute Keskusest.

Üritus toimub NATO poolt rahastatavate rahvusvaheliste teaduskonverentside (International NATO Advanced Research Workshop) raames, mille üheks eesmärgiks on luua kontakte Euroopa Liidu ja endise Idabloki maade teadlaste vahel. Ettekandeid peavad oma ala juhtivad teadlased Hispaaniast, Inglismaalt, Saksamaalt, Rootsist, Taanist, Venemaalt ja teistest riikidest. Kokku on osalejaid 15 riigist. Eesti poolt finantseerib konverentsi toimumist Tartu Ülikooli Geeni ja Keskkonnatehnoloogia Tippkeskus.

Informatsiooni konverentsi kohta leiate ka aadressilt:

Liina Vahemets
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist