Tartu Ülikoolis toimub partnerite päev

Kolmapäeval, 8.juunil on Tartu Ülikooli kutsutud partnerkoolide ja üleriigiliste olümpiaadide piirkondlikud koordinaatorid, et ühiselt arutada, kuidas ülikool saaks enam toetada võimekate õpilaste arengut.

TÜ teaduskooli eestvõttel toimuval infopäeval kuulatakse ettekandeid üleriigiliste olümpiaadide osalejate karjäärihuvidest, andekate õpilaste kooliga seonduvatest probleemidest ning tutvustatakse võimalusi koolide õppekava rikastamiseks erinevate haridusprogrammide ning ülikoolis käivitunud teaduse populariseerimise projektide kaasabil.

Partnerite päeval arutletakse Eesti olümpiaadide eesmärkide, sihtrühma ja korraldamisega seonduva üle ka laiemalt, kokkusaamisele on kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi, kõrgkoolide, õpetajate ühenduste ning teiste organisatsioonide esindajad, kes olümpiaadide läbiviimisega seotud. Rektoraadi nimel esineb tervitusega õppeprorektor Martin Hallik.

Tartu Ülikool on lepingud sõlminud 19 üldhariduskooliga, kelle lõpetajad on aastate jooksul arvukamalt jätkanud õpinguid just TÜs. Valdav enamus nendest koolidest troonib ka üleriigiliste olümpiaadide tippkoolide hulgas - kokku osales tänavu üleriigiliste olümpiaadide lõppvoorudes õpilasi 153 koolist. Neid koole, kust erinevate olümpiaadide lõppvoorudesse pääses üle 10 õpilase, oli 14, kellest omakorda 11 on TÜ partnerkoolid.

Tartu Ülikoolis on üldhariduse suunal toimuv tegevus koondatud TÜ Teaduskooli vastutusalasse. Käesoleval õppeaastal oma 45. tegevusaastalt tähistanud teaduskool pakub võimekatele õpilastele valik- ja vabaainete kursusi, koordineerib üleriigiliste olümpiaadide korraldamist ning Eesti võistkondade osalemist rahvusvahelistel teadusolümpiaadidel. Teaduskool pakub üldhariduskoolide andekate õpilaste arengu toetamiseks võimalusi nii oma tegevusväljundites kui ka info koondamisega ülikooli erinevate struktuuriüksuste poolt õpilastele suunatud hariduslikust tegevusest.

Möödunud õppeaastal õppis teaduskooli 36-l erinevates valdkondades süvaõpet pakkuval kaugõppekursusel ligi 1400 õpilast kõigist Eesti maakondadest. Üleriigiliste olümpiaadide lõppvoorudest võttis osa ligi 1000 õpilast, olümpiaadide eelvoorudes ja teaduskooli erinevatel ainevõistlustel ja huviüritustel osalenute arvud ulatuvad kümnetesse tuhandetesse.

Ürituse ajakava: http://www.teaduskool.ut.ee/5824

Lisainfo:
Kärt Saarsen, õpilastöö koordinaator, TÜ Teaduskool, kart.saarsen@ut.ee, 7375 889
Viire Sepp, TÜ Teaduskooli direktor, viire.sepp@ut.ee, 5189951

Anneli Miljan