Tartu Ülikoolis toimub piiriülese koostöö konverents

Konverentsil tulevad arutlusele piiriülese koostöö eelised sise- ja välispiirialadel, Euroopa Liidu laienemine ja naabruspoliitika, piiriülese koostöö struktuuride erinevused ja sarnasused, etniline ja kultuuriline identiteet EL-i piirialadel. Arutatakse, mida tuleks teha, et toetada efektiivsemalt piiriülese koostöö poliitikaid EL-s ja selle naaberriikides.

Konverentsist võtavad osa teadlased, mittetulundusühingute, Eesti ministeeriumite ja kohalike omavalitsuste esindajad Venemaalt, Gruusiast, Rumeeniast, Suurbritanniast, Ungarist ja mujalt. Teiste hulgas peavad ettekandeid Joensuu ja Berliini Vaba Ülikooli professor James Scott, Claire Wallace ja Christian Haerpfer Aberdeeni Ülikoolist Suurbritanniast ning TÜ sotsiaalteaduskonna dekaan professor Eiki Berg.

Pärast konverentsi jätkub 18.−20. juunil väiksema ekspertide ja spetsialistide grupiga suvekool, kuhu on kaasatud teadlased, poliitikud ja praktikud EL-i liikmesriikidest ja EL-i idapoolsetest naaberriikidest, kes jagavad on kogemusi piiriülese koostöö projektide elluviimisest ja arutavad võimalike koostööprojektide ideid tulevikuks; räägitakse ka piiriülestest toetusprogrammidest EL-i idapiiril.

Suvekooli raames toimub arutelu Eesti–Vene piiriülesest koostööst, kus osalevad Eesti ja Vene omavalitsuste ja MTÜde esindajad. Suvekooli üheks peamiseks oodatavaks tulemuseks on piiriülese koostöö ühisprojektide ideede formuleerimine Eesti–Vene piirialal.

Konverents toimub TÜ filosoofiateaduskonna hoones Lossi tn 3. Töökeel on inglise keel.

Konverentsi ja suvekooli korraldavad TÜ Euroopa kolledž, Peipsi Koostöö Keskus, TÜ Riigiteaduste Instituut, MTÜ Peipsi Järve Projekt Pihkvas jpt. Üritust toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Välispoliitika Instituut, Avatud Eesti Fond, EL 6. Raamprogrammi projekt "EUDIMENSIONS", EL 7. Raamprogrammi projekt ENRI-East ja INTAS teaduskoostöö projekt.

Lisainfo: TÜ Riigiteaduste Instituut, Gulnara Roll, tel 501 6102, gulnara.roll@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja