Tartu Ülikoolis toimub rahvusvaheline amerikanistikakonverents

Kuni 28. aprillini kestev konverents toob kokku üle 30 teadlase Ameerikast, Euroopast ning teistest maailma osadest. Konverentsi eesmärk on õhutada diskussiooni erinevate Põhja-Ameerikat puudutavate pingekohtade üle ning vaagida võimalikke lahendusi, lähtudes eriti kultuuridevahelisest võrdlevast perspektiivist.

Konverentsi korraldaja, Põhja-Ameerika Uuringute Keskuse tegevdirektori Raili Põldsaare sõnul juureldakse konverentsil selle üle, kas viimaste aastate (geo)poliitilised muutused on toonud kaasa uusi ajaloo kujutamis- ja mäletamisviise või viinud tagasi vahepeal unarusse jäänud "suurte narratiivide" juurde. "Peamiselt analüüsitakse muutunud vaateid Põhja-Ameerikale nii seest- kui väljastpoolt," ütles Põldsaar.

Konverentsi peaesinejateks on USA California Ülikooli (San Diego) ajalooprofessor Michael Parrish, kes räägib ajaloo kasutamisest ja väärkasutamisest Ameerika Ühendriikide ülemkohtus ning Helsingi Ülikooli amerikanistikaprofessor Markku Henriksson, kelle ettekande teemaks on Eestiski praegu üliaktuaalne ajalooliste mälestusmärkide muutuv tähendus.

Konverentsi sektsioonides käsitletav teemadering on lai: ajaloo roll kirjanduses, külma sõja kujutamine filmis, ameerika kultuuri suured narratiivid jne. Meenutatakse ka sel aastal lahkunud Kurt Vonneguti ja Jean Baudrillardi.

Konverentsi töökeel on inglise keel ja täpset kava saab näha aadressil:
/fleng/files/conferences/conf-a-return-of-history-2007-program.pdf

Konverentsi korraldamist on toetanud Ameerika Ühendriikide Suursaatkond ning Tartu Ülikool.

Lisainfo: Raili Põldsaar, tel 737 5218, raili.poldsaar@ut.ee

Anneli Maaring