TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB RAHVUSVAHELINE ÕIGUSTEADUSSÜMPOOSION

Sümpoosionil "Normatiivne kommunikatsioon ja kommunikatsioonistruktuur õigusriiklikus, globaalses ja ülemaailmses dimensioonis" vaadeldakse, mis on toimunud eesti õigusteaduses viimastel aastatel, kui Eestist on saanud Euroopa Liidu täisliige.

Prof W. Krawietz Münsteri ülikoolist räägib teemal "Riigi ja õiguse identiteet? Õiguse ja õigusriigi mõiste kommunikatsiooni- ja süsteemiteoreetilises perspektiivis", prof M. Schulte Dresdeni ülikoolist teemal "Protseduuriline kommunikatsioon riiklikult organiseeritud õigussüsteemides". Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõu prof Paul Varuli ettekanne kannab pealkirja "Tsiviilõiguse ühtlustamisest Euroopas: vajadused ja võimalused" ja prof Raul Naritsa ettekanne on teemal "Õiguskord riigi tunnusena: üldised õigusteoreetilised eesmärgid ja väärtuste tähendus".

Üritus on jätkuks 2000. aastal toimunud sümpoosionile "Seadusandlus ja õiguspoliitika", mille põhjal ilmus ajakirja Rechtstheorie eesti õigusteaduslikule mõttele pühendatud erinumber. Ka käesoleva ürituse põhjal ilmub Rechtstheorie erinumber.

Peale selle esinevad sümpoosionil Eesti õigusteadlased Kalle Merusk, Julia Laffranque, Jaan Sootak, Marju Luts, Hannes Veinla, Gaabriel Tavits, Jaan Ginter ning väliskülalistest Patrick Praet Belgiast.

Sümpoosion toimub Tartus Londoni hotelli Oxford Halli konverentsisaalis, töökeelteks on eesti ja saksa keel.

INFO: Ave Tiisler, 737 5977

Liina Jürgen