Tartu Ülikoolis toimub üleriigiline füüsikaolümpiaad

Olümpiaadist on osa võtma kutsutud kokku 108 õpilast piirkonnavoorude ja TÜ teaduskooli korraldatud lahtise võistluste tulemuste põhjal. Õpilastel tuleb füüsikaolümpiaadil viie tunni jooksul lahendada nii teooria- kui eksperimentaalülesandeid.

Olümpiaadi teisel päeval toimub füüsikaolümpiaadi lisaüritusena lahtine võistlus astronoomias ning meelelahutusliku poole pealt on õpilastel võimalik osa võtta teadusbussi etendusest. Füüsikaolümpiaadi pidulik lõpetamine ja võitjate autasustamine toimub TÜ aulas pühapäeval, 18. märtsil kell 16.00.

Juulis toimub Iraanis rahvusvaheline füüsikaolümpiaad. Eesti füüsikaolümpiaadi tulemuste põhjal valib žürii välja need õpilased, kes Eesti võistkonna kandidaatidena jätkavad konkureerimist kohtadele rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi Eesti võistkonnas.

Üleriigiliste olümpiaadide korraldamist ja Eesti võistkondade osalemist rahvusvahelistel võistlustel finantseerib Haridus- ja teadusministeerium. Lisaks toetavad füüsikaolümpiaadi omapoolsete auhindadega TÜ füüsika instituut, Eesti füüsika selts, Hansapank, MTÜ Loodusajakiri, kirjastused Eesti Entsüklopeediakirjastus, TEA ja Koolibri.

Eesti olümpiaadid

Lisainfo: Andre Sääsk, tel 5340 1918