TARTU ÜLIKOOLIS TOIMUB UUE ROOTSI-EESTI SÕNARAAMATU ESITLUS

Sõnaraamat sisaldab ligi 100 000 märksõna – nii üldsõnavara kui ka olulisemaid termineid – ja lisaks ka hulgaliselt kasutusnäiteid. Sõnaraamatus on ka kohanimevalimik, rootsi lühendite valimik, rootsi keele foneetika ning ülevaatlik rootsi keele grammatika peatükk.

Raamatu koostajad on endised ja praegused Tartu ja Uppsala Ülikooli õppejõud ning tudengid: Mari Aidla, Signe Cousins, Maiu Elken, Madis Kanarbik, Kristina Mullamaa, Tiina Mullamaa, Marina Pert¨jonok, Mai Praizner, Raimo Raag (Uppsala Ülikool), Virve Raag, Juhan Tuldava. Sõnaraamatu üldtoimetaja oli Virve Raag (Uppsala Ülikool) ning konsultandiks oli TÜ rootsi keele külalisprofessor Stig Örjan Ohlsson.

Sõnaraamatu väljaandmist toetasid Rootsi Humanitaar- ja Sotsiaalteaduste Uuringute Nõukogu ning Magnus Bergvalli Sihtasutus. Raamat ilmub kirjastuse "Valgus" ja Sihtasutus Nordistica Tartuensia koostööna.
Viimane rootsi-eesti sõnaraamat anti välja 1979. aastal ja selle viimane kordustrükk 1996. aastal.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht