Tartu Ülikoolis toimub work-study suvekoolitus

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41019","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli rahvusvahelise suveülikooli programmi raames toimub 18.-24. maini work-study koolitusprogramm Ameerika Ühendriikide Emporia Ülikooli üliõpilastele, mille käigus ühendatakse akadeemiline õpe praktilise tegevusega.

Koolituse jätkutegevusena esinevad Ameerika Ühendriikide üliõpilased reedel, 22. mail seitsmes Tartu linna ja maakonna gümnaasiumis lõpuklassidele ettekannetega USA ühiskonnast üliõpilaste pilgu läbi. 23. mail osaleb kogu külalisüliõpilaste grupp Riigimetsa Majandamise Keskuse poolt korraldataval metsaistutusel.

Külaskäigu jooksul kuulavad üliõpilased professorite Marju Lauristini ja Eiki Bergi loenguid ning kohtuvad Riigikogu liikmete Taavi Rõivase ja Marek Strandbergiga. Kokku viibib Eestis 17 Emporia Ülikooli üliõpilast, kellega koos on vastutav õppejõud professor Neufeldt ning samuti ülikooli õppeprorektor. Tartu Ülikoolil on Emporia Ülikooliga koostööleping.

Work-study on maailma kõrghariduses viimastel aastatel populaarsust koguv õppevorm, kus üliõpilased annavad ka uute teadmiste omandamise kõrval oma panuse kohaliku elu edendamisesse.

Vaata: www.isu.ut.ee

Täpsem info: Mart Susi, rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialist, Tartu Ülikool, tel 737 6608

Marko Ojakivi
turundusspetsialist