Tartu ülikoolis toimus seminar kosmopoliitsest antropoloogiast

14. ja 15. jaanuaril toimus Tartu ülikoolis kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli seminar kosmopoliitsest antropoloogiast. Seminaril võeti kriitilise vaatluse alla inimene modernses ja mobiilses ühiskonnas, linnastumine, sotsiokultuuriline segunemine ehk kreoolistumine, universaalsus, individuaalsus ja valikuvabadus.

Kuna kogu maailma ja samuti Eesti ühiskonda puudutavad hetkel teravalt küsimused kollektiivsest kokkukuulumisest, identiteedimääratlusest, immigratsioonist või kultuurilisest võrdsusest, tekib paratamatult küsimus, kas teadlaste vanad, harjumuspärased teooriad hajutavad või pigem loovad piire ning ületamatuid barjääre inimeste vahel.

TÜ kultuuriteaduste professori Kristin Kuutma sõnul tuligi käesolev seminar kokku selleks, et kriitiliselt arutleda niisuguse metodoloogia üle, mis vaatleks tavapärastele lähenemistele võimalikke alternatiive.

Seminari viisid läbi külalised Ühendkuningriigist: professor Nigel Rapport ja Huon Wardle St. Andrews’i ülikoolist ning Andrew Irving Manchesteri ülikoolist.

Tänapäeva antropoloogia on teadus, mis uurib inimeste hoiakuid ja suhteid ning tõlgendab neid ühiskondlikes ja kultuurilistes seostes.

Toimunud seminari kava saab vaadata siit: http://ktkdk.edu.ee/event/intensive-seminarworkshop-in-cosmopolitan-anthropology/.

Lisainfo: Kristin Kuutma, Tartu ülikooli kultuuriteaduste professor, tel: 555 89081, e-post: kristin.kuutma@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja