Tartu ülikoolis toimuvad XXV orientalistikapäevad

5. ja 6. aprillil toimuvad Tartu ülikoolis XXV orientalistikapäevad, mis on pühendatud Linnart Mälli (1938-2010) 75. sünniaastapäevale ja Eesti akadeemilise orientaalseltsi taasasutamise 25. aastapäevale.

Reedel, 5. aprillil algusega kell 11.15 toimub orientalistikapäevade pidulik avamine TÜ senati saalis, kus tervitusega esinevad Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik ja filosoofiateaduskonna dekaan professor Margit Sutrop. Pidulikul aktusel kirjutatakse alla Linnart Mälli pärandraamatukogu Tartu ülikoolile üleandmise lepingule.

Ettekannetega Eesti akadeemilise orientaalseltsi ajaloost ning Linnart Mälli elu ja tegevuse olulistest etappidest esinevad TÜ usuteaduskonna kirikuloo teadur Priit Rohtmets, TÜ sotsioloogia teooria ja ajaloo dotsent Henn Käärik, TÜ võrdleva usuteaduse professor Tarmo Kulmar ja psühholoog, reserv-kolonelleitnant Harri Ints. Orientalistikapäevadel linastub Sven Grünbergi filmimeenutust „Linnart Mäll helis ja pildis“.

Päevad jätkuvad teaduskonverentsiga Ülikooli 16 õppehoone II korruse auditooriumis 212. Huvilistele avatud teaduskonverents algab 5. aprillil kell 15.15 ja jätkub 6. aprillil kell 11.15. Konverentsi lõpetab laupäeval kell 15 algav Raho Langsepa muusikaettekanne „Kuidas kuulata india muusikat“.

Orientalistikapäevade kavaga saad tutvuda siin.

XXV orientalistikapäevad toimuvad Eesti akadeemilise orientaalseltsi ja TÜ orientalistika keskuse korraldamisel.

Lisainfo: Märt Läänemets, orientalistikaseminari juhataja, TÜ orientalistkakeskuse vanemteadur, tel: 7375589, 5518847, e-mail: mart_laanemets@yahoo.com;
Teet Toome, tel: 7375589, 5518847, e-mail: teettoome@yahoo.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja